В ЄС підтвердили, що питання парафування Угоди з Україною все ще у "підвішеному" стані

16 грудня 2011 в 13:08
Перспектива офіційно оголосити про завершення перемовин щодо Угоди про асоціацію з Україною ще незрозуміла - представник ЄС.
euroflag_ukr_es_2.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Україна та ЄС ще не домовилися щодо питання, яке залишилось в Угоді про асоціацію — європейські прагнення України. Перспективи того, що на саміті буде зроблено офіційну заяву про завершення перемовин, ще незрозумілі.
 

Про таку ситуацію, яка склалася у перемовному процесі між Україною та ЄС щодо Угоди про асоціацію і стосовно саміту, який відбудеться у понеділок 19 грудня у Києві, у п'ятницю у Брюсселі журналістам повідомив офіційний представник ЄС.

Сторони продовжують працювати над вирішенням цієї проблеми до понеділка. В іншому випадку чекати на офіційну заяву про завершення перемовин щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС в рамках саміту не слід.

"Ми дуже близькі до того, щоб на саміті було заявлено про те, що всю технічну роботу (щодо Угоди про асоціацію - ред.) завершено. Ми завершили перемовини з усіх проблем Угоди. Залишається відкритим питання преамбули щодо європейських прагнень і європейської ідентичності України. Ми будемо продовжувати працювати до понеділка, щоб знайти спільну мову, яка була б прийнятною як для української, так і для європейської сторони", - сказав він.

Разом з тим, як пояснив представник ЄС, якщо питання не буде вирішено до понеділка, не можна очікувати, що його буде вирішено під час самого саміту, оскільки високі представники як України, так і ЄС — президент України Віктор Янукович, президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу і президент Ради ЄС Херман ван Ромпай "не будуть цього робити", оскільки це не в їхній компетенції.

Чиновник ЄС також висловив упевненість, що якщо рішення не буде знайдено до понеділка, не можна чекати і на те, що його буде знайдено до кінця року або навіть що буде продовжено його обговорення. "Максимум, метою саміту ми можемо мати заяву про завершення перемовин, але якщо це не буде вирішено до понеділка, це не буде вирішено до кінця року. Якщо немає політичного бажання до 19 грудня, немає підстав говорити про те, що воно з'явиться 23 грудня", — сказав він.

Нагадаємо, вчора депутат від Партії регіонів Леонід Кожара повідомив, що очікуване парафування Угоди про асоціацію не відбудеться (за його словами, з технічних причин з європейської сторони). Також раніше в МЗС України заявляли, що якщо парафування не буде, то "це не Армагеддон". При цьому прогнозується, що на саміті буде офіційно оголошено про завершення перемовин щодо тексту УА і ЗВТ з Євросоюзом

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...