В ЄС допускають, що парафувати УА з Україною в цьому році не вийде

24 листопада 2011 в 12:24
Євросоюз виступає за підписання Угоди про асоціацію з Україною в пакеті зі створенням зони вільної торгівлі. При цьому в ЄС також допускають, що УА до кінця року можуть не встигнути парафувати.
teisheira_tejsh_manuel_pinto_Jose_Teysheyra_24-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це розповів глава представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Дипломат нагадав, що ще два роки тому тодішній президент України Віктор Ющенко запропонував ЄС у зв'язку з відсутністю значного прогресу у перемовинах щодо створення ЗВТ розділити ці дві складові Угоди.

"Він запропонував парафувати Угоду про асоціацію у тій формі, в якій вона існувала на той час. Це означає, що на той час українська влада була готова прийняти Угоду в тому вигляді, в якому вона на той момент була готова", - говорить Ж.Тейшейра.

Однак, за його словами, ЄС завжди дотримувався позиції, згідно з якою ЗВТ - це інтегральна частина Угоди про асоціацію.

"Ми завжди говорили, що ця Угода пропонується у пакеті точно так само, як і для всіх інших країн, і вона складається з різних частин: політичної, частини, присвяченої секторній співпраці, і з угоди про всеохоплюючу та глибоку зону вільної торгівлі", - підкреслив Ж.Тейшейра.

При цьому він також допустив, що УА може не бути парафовано до кінця поточного року.

Так, відповідаючи на запитання, чи існують ризики непарафування цього документа до кінця року, дипломат сказав: "Звичайно. Як правило, Угоду парафують, коли знято усі питання".

Він нагадав, що в політичній частині Угоди сторони не досягли компромісу щодо одного формулювання в преамбулі документа і домовилися, що це питання має вирішуватися на найвищому рівні.

Ж.Тейшейра пояснив, що мова йде про бажання України закріпити перспективу членства в ЄС в Угоді про асоціацію, чого раніше ЄС не практикував при підписанні такого роду договорів.

Що стосується саміту, запланованого на 19 грудня поточного року в Києві, то за словами дипломата, на ньому будуть підніматися питання, які у першу чергу турбують ЄС, в тому числі, що стосуються судових процесів над представниками опозиції.

"Ми всі знаємо, що за останні півроку і навіть більше відносини між Україною та ЄС затьмарилися політично мотивованими кримінальними справами проти екс-прем'єр-міністра України, екс-голови МВС й інших представників колишнього уряду. Дотримання базових вимог європейської конвенції прав людини та верховенство права - це ті речі, яких ми очікуємо від України, і це ті питання, які будуть впливати на результати майбутнього саміту. Я думаю, що на саміті саме ці питання будуть підніматися як такі, що викликають основну стурбованість з боку ЄС", - сказав Ж.Тейшейра.

Як писало ZN.UA, за словами джерел із дипломатичних кіл як з української, так і з європейської сторони, парафування Угоди на грудневому саміті навряд чи відбудеться. З обох сторін неофіційно звучить приблизно одне й те саме: парафування на саміті не виключене, але малоймовірне. Більш імовірно, що документ буде парафовано не на саміті, а у більш скромній обстановці, щоб уникнути помпи та участі перших осіб.

Раніше у МЗС заявили, що парафування угоди з ЄС на грудневому саміті у Києві для Україні не принципове.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...