В ЄС розкритикували заборону влади РФ в Криму вшанувати пам'ять жертв депортації кримських татар

Поділитися
В ЄС розкритикували заборону влади РФ в Криму вшанувати пам'ять жертв депортації кримських татар Європейські дипломати викрили Росію в репресіях проти кримськотатарського народу
Представництво ЄС в Україні закликало Росію припинити утиски кримських татар.

Представництво ЄС в Україні назвало заборону влястями РФ в Криму мирного вшанування пам'яті жертв депортації кримських татар неприйнятною практикою. У повідомленні, оприлюдненому прес-службою відомства у Facebook зазначається, що сьогодні, в 72 річницю даної трагедії, представники кримськотатарського народу знову стикаються з репресіями.

"На їх права та основоположні свободи було здійснено жахливий напад через нещодавню заборону так званим "Верховним судом Криму" діяльності Меджлісу, органу самоврядування кримських татар, та віднесення його до категорії "екстремістської організації". Крім того, викликають велике занепокоєння звістки про недавні арешти кримськотатарських активістів", - наголошується в повідомленні.

Представництво також висловило глибоку стурбованість у зв'язку з утисками прав людини на анексованому півострові та закликало РФ дотримуватися міжнародних стандартів з прав людини.

Нагадаємо, 18 травня, в Україні оголошено День пам'яті геноциду кримськотатарського народу. У травні 1944 року НКВС провів спецоперацію по примусовому видворенню з Криму корінного населення.

Про міфи навколо депортації кримських татар та її справжні причини в статті "Вітчим народів. Навіщо Сталін виселив стародавні етноси Криму", опублікованій в "Дзеркалі тижня", також розповідав і кримський історик Сергій Громенко.

Від депортації постраждали не тільки кримські татари. У червні 1944 року з території півострова примусово виселили греків, болгар і вірмен. В 1943 - 1944 роках депортовані і так звані "малі" народи (переважно кавказькі): чеченці, балкарці, карачаївці, інгуші, ногайці, калмики, курди, турки-месхетинці.

У 1956 році Крим був переданий до складу України. Масове повернення кримських татар з місць депортації на історичну батьківщину почалося в 1987 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі