Раду запропонували розділити на Сенат і Національні збори

17 січня 2015 в 08:36

Верхня палата парламенту забезпечить Україні політичну стабільність, впевнений Ігор Юхновський.

konstituciya1.jpg
Питання про двопалатний парламент навіть виносилося на референдум
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Відомий український політичний діяч, народний депутат попередніх скликань Ігор Юхновський запропонував свій варіант Конституції України.

"Верховна Рада має складатися з двох палат, кожній з яких притаманні взаємодоповнюючі цілі щодо самої Конституції", — йдеться в його матеріалі для ZN.UA.

Згідно з проектом Юхновського, Верхня палата Верховної Ради — Сенат (125 депутатів) — забезпечує стабільність і недоторканність Конституції. Нижня палата — Національні збори (325 депутатів) — у силу наданих їй повноважень матиме змогу вносити зміни, доповнення, нові положення до Конституції тощо.

На відміну від Національних зборів, які повністю переобираються кожні 5 років, Сенат після свого створення працює безперервно. Сенат складається з п'яти палат, кожна з яких наділена відповідними повноваженнями:

— палата старійшин (патронує Національні збори);

— вчена дума (патронує діяльність президента, відповідальна за сталий розвиток держави);

— палата економіки (патронує прем'єрську вертикаль);

— палата юстиції (патронує прокуратуру і суди);

— палата територій (патронує одиниці самоврядування, обласну владу).

Юхновський пропонує щорічну ротацію однією з палат, що означає - кожен сенатор працює п'ять років. Від кожної області в Сенат делегується однакова кількість депутатів - п'ять.

"Оскільки абсолютна більшість областей однозначно самовизначена щодо української держави, то наявність Сенату забезпечує Україні політичну стабільність", - наголосив автор проекту.

В обов'язок Сенату входить створення стратегічної програми розвитку України та її дотримання. Сенат контролює весь бюджетний процес держави, якість і відповідність Конституції прийнятих законів, визначає рівень компетентності міністрів і губернаторів областей.

Читайте також: На Обаму подали в суд за порушення Конституції

Одним з питань на референдумі, який провів у 2000 році Леонідом Кучмою, було питання про двопалатний парламент в Україні.

Докладніше читайте в матеріалі Ігоря Юхновського "Україні необхідна нова Конституція" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Olexiij Babenko 17 января, 09:52 Певно, що така новація здатна стабілізувати. Але нема головного, що потрібно. Головна задача - як залучити громадянську енергію до конструктиву. Немає тут ніякого натяку. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...