В КСУ Ківалова вважають експертом з питань очищення влади

Поділитися
В КСУ Ківалова вважають експертом з питань очищення влади Ківалова прийняли за експерта з люстрації © dumskaya.net
Суддя Шаптала "не знала", що депутат сам підлягає люстрації.

Суддя Конституційного суду України Наталія Шаптала зверталася за наданням експертної думки про конституційність закону про люстрацію до народного депутата Сергія Ківалова, повідомляють "Українські новини".

Це звернення викликало здивування у судді КСУ Миколи Мельника, який зазначив, що Ківалов є одним з депутатів, які подали позов про визнання неконституційним закону "Про очищення влади". Крім того, як колишній член Вищої ради юстиції часів Януковича він сам підлягає люстрації.

"У чому унікальність його думки з урахуванням даних обставин?", − звернувся Мельник до Шаптали. Та відповіла, що зверталася до Ківалову не як до депутата, а як до ректора Національного університету "Одеська юридична академія" (Ківалов з 2010 року займає посаду президента НУОЮА – ред.)

"Я навіть не знала, що він підпадає під люстрацію як член ВРЮ", − відповіла Шаптала. Вона також зазначила, що експертна думка підписано не Ківаловим, і він, за словами судді, не має відношення до її складання.

22 жовтня Конституційний суд України вирішив продовжити розгляд справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади", не взявши до уваги клопотання співавтора законопроекту народного депутата Леоніда Ємця, який бере участь у роботі Венеціанської комісії. Народний депутат і один з ініціаторів люстрації Єгор Соболєв озвучив свій протест на засіданні суду.

20 жовтня на сайті КСУ з'явилася інформація про продовження розгляду справи щодо конституційності закону "Про очищення влади".

16 квітня 2015 року КСУ приступив до слухання справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади". З поданням з даного питання до КС звернулися Верховний суд України, який подав два подання, і 47 народних депутатів. Всі три подання об'єднано в одне конституційне провадження.

Верховний суд у своїх уявленнях піднімає питання про конституційність положень цього закону, що стосуються заборони для певних осіб, щодо яких здійснюється люстрація, протягом 10 років займати посади.

На засіданні 16 квітня КСУ відклав розгляд справи на невизначений період. З клопотанням про перенесення слухання цієї справи у КСУ звернувся народний депутат Леонід Ємець (фракція "Народний фронт"). Своє клопотання він мотивував тим, що у Верховну Раду внесено законопроект про внесення змін у закон "Про очищення влади", який зніме питання, порушені у конституційних поданнях.

За даними "Громадського люстрационного комітету", з моменту вступу в силу закону "Про очищення влади", в Україні були офіційно люстрированы більше 700 високопосадовців, які тепер протягом десяти років не можуть повертатися на держслужбу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі