В БПП закликають антикорупційні органи розібратися з "газовим контрактом Тимошенко"

Поділитися
В БПП закликають антикорупційні органи розібратися з "газовим контрактом Тимошенко" В БПП вважають, що "газовий" контракт Тимошенко з РФ все-таки був злочинним © Блок Петра Порошенка
Комітети Ради з нацбезпеки та протидії корупції повинні розглянути питання держзради та корупційної складової контракту, переконані в БПП.

Парламентська фракція "Блоку Петра Порошенка" звернулася до антикорупційних органів із закликом розібратися в ситуації з укладеннямм газового контракту з РФ в 2009 році, в період, коли прем'єр-міністром України була Юлія Тимошенко.

"Ми вимагаємо, аби незалежні новостворені антикорупційні органи – Національне антикорупційне бюро, антикорупційна прокуратура – негайно і публічно почали розбиратися в ситуації. І протягом двох тижнів проінформували парламент про результати", - заявив глава фракції Артур Герасимов в ході засідання погоджувальної ради керівників фракцій, комітетів і груп Верховної Ради України у вівторок у Києві.

Герасимов також закликав парламентські комітети з питань нацбезпеки і оборони, а також запобігання і протидії корупції викликати Юлію Тимошенко на свої засідання і розглянути "питання державної зради і корупційної складової газового контракту 2009 року".

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" (РФ) в січні 2009 року підписали контракти на постачання і транзит російського природного газу в 2009-2019 рр.. Контракти ґрунтувалися на формульному підході з прив'язкою до ціни на нафтопродукти з дев'ятимісячним лагом, і передбачають принцип "бери або плати"

У 2011 році Печерський райсуд Києва, у рамках процесу у "газовій справі" засудив Юлію Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з РФ в 2009 році. Суд також позбавив Тимошенко права обіймати посади в органах державної влади на три роки і зобов'язав відшкодувати державі 1,5 млрд грн. збитків.

В лютому 2014 року Верховна Рада прийняла рішення звільнити Тимошенко. Відповідну постанову Ради ввело в дію закон №2023 "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо імплементації національного законодавства до положень статті 19 Конвенції ООН проти корупції", який Рада прийняла 21 лютого 2014 р. зокрема, цей закон передбачає декриміналізацію низки статей КК і КПК, в тому числі і ту статтю, за якою судили екс-прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко.

14 квітня Верховний суд України закрив "газову справу" проти Юлії Тимошенко за відсутністю події злочину.

31 травня "Нафтогаз" отримав рішення Стокгольмського арбітражу у виробництві проти російського "Газпрому" щодо контракту на поставку газу. За словами глави "Нафтогазу" Андрія Коболєва, арбітраж повністю відхилив вимоги "Газпрому" щодо принципу "бери або плати".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі