В анексованому Криму "зависло" і питання з "вишками Бойка"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українська влада не може розслідувати справу про " вишки Бойка
Українських правоохоронців до горезвісних вишок не пускають росіяни.

В контексті економічних втрат України внаслідок анексії Криму Росією не можна обійти увагою "вишки Бойка".

Про це в статті для DT.UA пише кандидат юридичних наук, заступник голови Громадської комісії з розслідування і попередженню порушень прав людини в Україні Станіслав Батрин.

За офіційною інформацією ГПУ, російська сторона не допускає Україну до "вишок", а "матеріали цієї справи були перевезені в Крим та, у зв'язку з анексією, там і залишилися", як відомо М.Голомша.

За словами начальника управління з розслідування корупційних злочинів П. Жебрівського, "з вишками Бойка дуже важко, тому що потрібен предмет - самі вишки, а нас росіяни туди не пускають. Є тіло - є справа. Обов'язково має бути речовий доказ, має бути призначена експертиза, після експертизи повинна бути доказова експертиза, бо якщо доказів не буде, то суд не винесе рішення".

Втім, такий стан справ служить формальним виправданням українській владі, чому по сьогодні не завершено розслідування справи і не пред'явлено обвинувачення ні Бойку (екс-міністр), ні Бакуліну (екс-голові "Нафтогазу"), ні Кацубі (колишньому заступнику голови "Нафтогазу"), а арешт на майно не було накладено, робить висновок автор.

Докладніше читайте в статті Станіслава Батрина Війна проти Росії: юридичний фронт у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Як відомо, бурові платформи, закуплені "Чорноморнафтогаз" також називають "вишками Бойка" на честь колишнього міністра енергетики і вугільної промисловості Юрія Бойка (нині віце-прем'єр).

У 2011 році "Чорноморнафтогаз" на тендері придбав дві морські бурові платформи за ціною 400 мільйонів доларів кожна.

У першому тендері "Чорноморнафтогазу" взяли участь тільки дві, пов'язані між собою фірми. Ціна платформи (400 млн доларів) виявилася на 150 мільйонів доларів вище, ніж у виробника.

У другому тендері взяли участь три посередники.

ЗМІ стверджували, що ринкова ціна другої платформи також коливається близько 200 мільйонів доларів. Переможцем виявилася "Ризька судноверф" з ціною близько 400 мільйонів доларів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі