Топ Новини

Узбекистан вийшов з Організації Договору про колективну безпеку

29 червня 2012 в 09:57
Це не перший раз, коли Ташкент виходить з ОДКБ. Узбекистан вже залишав організацію в 1999 році, але відновив членство в організації в 2006 році. У Росії пов'язують вихід з посиленням співпраці Узбекистану зі США.
ODKB.jpg
polit.uz

Республікою Узбекистан прийнято рішення про призупинення своєї участі в діяльності Організації Договору про колективну безпеку. Про це йдеться в повідомленні інформаційного агентства «Жахон» при МЗС республіки, розміщеному на сайті агентства.

«Відповідна нота Міністерства закордонних справ Узбекистану з даного питання була направлена в Секретаріат ОДКБ 20 червня ц.р.», - відзначає агентство.

«У цій ноті викладені конкретні мотиви і причини, що пояснюють прийняття такого рішення», - йдеться в повідомленні «Жахону».

За інформацією видання «Коммерсант», офіційний Ташкент не згоден зі стратегічними планами ОДКБ на афганському напрямку. Російська сторона вважає аргументацію Ташкента непереконливою. Рішення влади республіки пов'язують з посиленням співпраці Узбекистану зі США, зокрема щодо розміщення на його території американської військової бази.

Військово-політичний блок ОДКБ було створено колишніми радянськими республіками на основі Договору колективної безпеки, підписаного на початку 1990-х років. Узбекистан підписав цей договір разом з Росією, Вірменією, Білоруссю, Казахстаном, Киргизстаном і Таджикистаном.

Читайте також:

Нагірний Карабах: гра з негативною сумою

У НАТО немає консенсусу щодо формалізації відносин з ОДКБ


Росія зайнялася реформуванням Митного союзу і все ще розраховує заманити Україну

Реформа Збройних cил України: актуальність, міжнародний досвід, національні особливості та пріоритети

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...