Топ Новини

Утримування під вартою скоро стане винятковим запобіжним заходом

12 серпня 2011 в 12:31
Згідно з положеннями проекту нового Кримінально-процесуального кодексу України тримання під вартою визначається як винятковий запобіжний захід.
12-06-1.jpg
Василя Артюшенко

Про це у своїй статті для ZN.UA пише доктор юридичних наук, екс-міністр юстиції Микола Оніщук.

«Тримання під вартою визначається як винятковий запобіжний захід. Більше того, проектом визначаються випадки, коли застосування такого заходу категорично забороняється. Це гарантуватиме захист прав та свобод осіб, стосовно яких розпочато кримінальне провадження, зменшать кількість тих, хто утримується під вартою під час досудового і судового слідства. Також новим проектом обмежено строк тримання під вартою: шість місяців для злочинів невеликої або середньої тяжкості і дванадцять місяців — для тяжких і особливо тяжких злочинів, встановлено судовий контроль за дотриманням прав осіб, які перебувають або перебували під вартою в особі слідчого судді», - зазначив М.Оніщук.

Нагадаємо, проект нового Кримінально-процесуального кодексу України планується внести не розгляд до Верховної Ради цього року. Зараз проект готують до передачі на експертизу Європейській комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія).

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Миколи Оніщука «Проект нового КПК України — рух у правильному напрямку».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...