Утримання Кабміну, Ради і президента в 2013 році обійдеться українцям у 2,4 млрд гривень

7 грудня 2012 в 16:04
Всупереч обіцянкам чиновників, за останні три роки істотного скорочення витрат на вищі органи влади не відбулося.
dengi_jkx_CIMG9832_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

На утримання Кабінету міністрів, Верховної Ради та президента в бюджеті на 2013 рік закладено 2,4 млрд гривень.
 
«Дорожче» всього українцям обійдеться глава держави і чиновники його адміністрації, порахувало українське видання журналу Forbes.
 
Лідирує за обсягами витрат бюджетних коштів Державне управління справами (ДУСя), яке підпорядковане Адміністрації президента. У наступному році воно отримає з казни 1,29 млрд грн, на 8% менше, ніж у минулому.
 
З цієї суми 300 млн грн виділяється на утримання АП, тобто не безпосередньо ДУСі, але саме це відомство буде розпоряджатися коштами.
 
Одна з найбільших статей витрат - забезпечення керівництва країни авіаційним транспортом. На ці цілі планується витратити 187 млн ​​грн. Тоді як на підготовку кадрів Нацакадемії держуправління при президенті - 177 млн ​​грн.
 
При цьому в бюджеті-2013 ДУСі не будуть виділяти кошти на «будівництво, капітальний ремонт та реконструкцію об'єктів». У цьому ж році за цією статтею витрат пішло 268 млн грн, хоча в бюджеті було передбачено лише 48 млн грн - відсутні гроші були виділені Мінрегіонбудом.
 
Найбільша стаття витрат парламенту - законотворча діяльність. На ці цілі в держбюджеті-2013 передбачено 456 млн грн. На що конкретно йдуть ці гроші, в апараті Верховної ради не відповідають.
 
За словами народного депутата від Партії регіонів Володимира Макеєнка, ці кошти йдуть на фінансування підготовки законопроектів, зокрема на різні дослідження, підготовку аналітичних матеріалів та іншого. «Ми ж не тільки голосуємо, але і в комітетах працюємо», - пояснив він.
 
Крім цього, 302 млн грн витратять на матеріально-технічне забезпечення депутатів. Зокрема - на оплату проживання іногородніх парламентаріїв у готелях і покупку їм квартир. Ще 88 млн грн піде на забезпечення відпочинку та лікування народних обранців у відомчих санаторіях.
 
На тлі фінансування ДУСі і парламенту видатки на утримання уряду виглядають скромно - всього 27 млн ​​грн. Практично всі гроші підуть на матеріально-технічне оснащення Кабміну.
 
Нагадаємо, 6 грудня, в останній день своєї роботи, Верховна Рада шостого скликання прийняла проект державного бюджету на 2013 рік, внісши в урядовий варіант незначні правки і зберігши основні його показники. Втім, в.о. прем'єр-міністра Микола Азаров вже заявив, що за підсумками першого кварталу наступного року бюджет може бути переглянутий.
 
Читайте також:
 
 
 
 
 
 
За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...