Топ Новини

Уряд оскаржив рішення Європейського суду у справі Луценка

2 жовтня 2012 в 12:58
Міністерство юстиції просить Євросуд з прав людини переглянути рішення про визнання арешту Луценка незаконним і політично мотивованим.
lucenko.jpg
nso.org.ua

Міністерство юстиції України подало до Європейського суду з прав людини клопотання, про перегляд рішення цього суду у справі «Юрій Луценко проти України». Про це повідомив урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький.

За його словами термін подачі клопотання закінчується завтра, 3 жовтня. «Подали вчора», - зазначив Кульчицький. Він повідомив, що рішення подано на розгляд ЄСПЛ і поки Мін'юст не планує оприлюднити це звернення.

На уточнююче запитання журналістів про те, коли слід очікувати рішення ЄСПЛ, урядовий уповноважений відповів: «не передбачено ніяких термінів».

У той же час Кульчицький пояснив процедуру розгляду таких клопотань: «Там дворівнева процедура. Спочатку комітет із п'яти суддів Великої палати ЄСПЛ вирішує чи доцільно справу передавати на розгляд Великої палати, тобто фактично він дає допуск скарзі. І якщо комітет вважає за доцільне передати, те клопотання передається на розгляд Великої палати та безпосередньо здійснюється сам розгляд», - зазначив він.

Нагадаємо, 3 липня ЄСПЛ ухвалив рішення у справі «Луценко проти України». Суд визнав арешт Луценка незаконним. У рішенні також говорилося про політичні мотиви арешту. Всього даним рішенням констатовано порушення статті 5 і 18 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність, а також порушення меж застосування обмежень прав).

Читайте також:

Об'єднана опозиція готує позов до Євросуду проти Януковича за «чітким переліком звинувачень»

Рішення Євросуду означає, що Кузьмін може сісти на 10 років, — Луценко

Україна виконає будь-яке рішення Євросуду щодо Луценка, — Мін'юст

За матеріалами: УНН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...