Уряд Криму затвердив план реалізації закону про мови в автономії

25 вересня 2012 в 12:16
У проекті розпорядження міститься доручення різним органам влади Криму, а також місцевим органам влади в автономії, забезпечити навчання і підвищення кваліфікації працівників установ, виготовлення відповідних бланків. Також документом доручено забезпечити право громадян подавати усні чи письмові заяви державною або регіональними мовами і одержувати письмові відповіді на них цією мовою.
yazik mova language.jpg
ZN.UA

Рада міністрів Криму затвердила план заходів щодо реалізації в автономії закону України "Про засади державної мовної політики".

Відповідний проект розпорядження був схвалений у вівторок на засіданні кримського уряду. План заходів буде переданий у Верховну Раду Криму для затвердження.

Документ, зокрема, передбачає прийняття заходів, спрямованих на застосування і вивчення державної та регіональних мов у державних і комунальних навчальних закладах, їхнє використання у діловодстві, документації, листуванні з органами влади.

У проекті розпорядження міститься доручення різним органам влади Криму, а також місцевим органам влади в автономії, забезпечити навчання і підвищення кваліфікації працівників установ, виготовлення відповідних бланків. Також документом доручено забезпечити право громадян подавати усні чи письмові заяви державною або регіональними мовами і одержувати письмові відповіді на них цією мовою. Проект розпорядження передбачає залучення за необхідності перекладачів до проведення конференцій, зборів та інших офіційних заходів.

Написання найменувань органів, підприємств, установ і організацій, написів на їхніх печатках, штампах, штемпелях, табличках, офіційних бланках повинно здійснюватися відповідно до 6 ч. 11 ст. закону України "Про засади державної мовної політики". Крім того, буде вжито заходів щодо реалізації прав громадян на отримання освіти державною або регіональними мовами і підготовки відповідних педагогічних кадрів тощо.

- Депутат, який запропонував законопроект про надання російській мові держстатус, виключений з Партії регіонів

Як повідомлялося, 15 серпня на позачерговій сесії Верховна Рада Криму доручив Раді міністрів автономії до 10 жовтня 2012 року підготувати і внести на розгляд кримського парламенту пропозиції щодо реалізації закону України "Про засади державної мовної політики" в Автономній Республіці Крим. Документом кримському уряду також доручено забезпечити проведення роз'яснювальної роботи серед населення Криму про основні положення "мовного закону".

28 серпня Рада міністрів автономії створила робочу групу з підготовки пропозицій щодо реалізації в автономії закону України "Про засади державної мовної політики". До її складу увійшли представники органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій автономії. Робочій групі було доручено підготувати відповідні пропозиції і винести їх на розгляд Ради міністрів до 25 вересня поточного року.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав цей закон, а також доручив Кабінету міністрів створити робочу групу для розробки пропозицій щодо вдосконалення законодавства про порядок застосування мов в Україні. Закон набув чинності 10 серпня, він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради вже прийняли рішення про визнання російської мови регіональною. Угорська мова стала регіональною у місті Берегово (Закарпаття), а молдавська (румунська) - в селі Тарасівці Чернівецької області, румунська - в селі Біла Церква Закарпатської області.

Читайте також:

Російська мова отримала регіональний статус в Донецьку

КСУ перевірить закон про регіональні мови на відповідність Конституції

На Закарпатті закон про мови «забуксував» — не вистачає чиновників, які знають угорську

Рада Європи: Закон про регіональні мови захищає тільки російську

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...