Уряд Франції відправлено у відставку

19 червня 2012 в 04:16
За традицією після парламентських виборів прем'єр Франції подав прохання про відставку уряду. Президент Олланд прийняв відставку і доручив сформувати новий Кабінет міністрів.
olland.jpg
newspeak.by

Президент Франції Франсуа Олланд прийняв відставку уряду Жан-Марка Ейро і доручив йому ж сформувати новий кабінет.

За підсумками другого туру парламентських виборів 17 червня Соціалістична партія та її найближчі союзники завоювали 314 мандатів з 577 у Національних зборах, із запасом гарантувавши собі абсолютну більшість у нижній палаті.

Очікується, що новий склад уряду буде оголошено після повернення Франсуа Олланда з саміту G20 в мексиканському Лос-Кабос і саміту Ріо +20 у Ріо-де-Жанейро.

Як відзначає видання, Олланд буде в Парижі в четвер уранці, а в п'ятницю може відбутися перше засідання ради міністрів у новому складі.

Французькі ЗМІ припускають, що новий кабінет міністрів навряд чи буде сильно відрізнятися від попереднього - всі 24 міністра і сам прем'єр, що брали участь у виборах, виграли їх. До 34 постів міністрів і міністрів-делегатів буде додано ще два-три портфеля, зокрема відомства у справах зовнішньої торгівлі та професійної освіти.

Кабінет міністрів може залишити нинішня міністр із питань державної реформи, децентралізації та держслужби Маріліз Лебраншю, яка може посісти пост спікера в Національних зборах. Її місце може зайняти депутат Клод Бартолон. Президент і прем'єр також можуть змінити держсекретаря у справах французів за кордоном Яміну Бенгігі - «гламурний» образ режисера з алжирським паспортом погано вписується в міністерський протокол. Жертвою змін може стати міністр-делегат при голові Мін'юсту Дельфін Бато, яка погано уживається з міністром юстиції Крістіан Тобіра.

До уряду може увійти давній друг Олланда, колишній глава компартії Робер Ю.

Сеголен Руаяль, яка збиралася після обрання в Національні збори очолити його, визнала поразку в своєму окрузі від Олів'є Фалорні. Політик відмовився підтримати її як єдиного кандидата від партії і його було виключено, але той виграв вибори. Руаяль набрала 37% голосів проти 63%, проте ще може домогтися місця в кабінеті міністрів.

Нагадаємо: раніше Олланд зняв з керівних постів Національної поліції, префектури поліції Парижа та управління контррозвідки DCRI друга дитинства і двох наближених колишнього президента Ніколя Саркозі. ! zn

Читайте також:

Парламентські вибори у Франції виграють соціалісти

Єлисейський палац представив офіційне фото Франсуа Олланда

Президент Франції Олланд поїхав на саміт ЄС до Брюсселя на звичайному поїзді

Україна і Франція будуть спільно знімати кіно

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...