Топ Новини

Українські миротворці, відправлені Януковичем в Кот д'Івуар, можуть потрапити на війну

14 січня 2011 в 12:29
Близько 20 тисяч жителів Республіки Кот д'Івуар виїхали з країни в сусідню Ліберію - через загрозу громадянської війни. Про це повідомляє 28 грудня "Радіо" Свобода "".

Близько 20 тисяч жителів Республіки Кот д'Івуар виїхали з країни в сусідню Ліберію - через  загрозу громадянської війни. Про це повідомляє 28 грудня "Радіо" Свобода "".

За даними Відомства ООН у справах біженців, більшість покидають Кот д'Івуар - жінки і діти.

Кот д'Івуар залишають як прихильники перемоги на президентських виборах 28 листопада Алассана Уаттара, так і колишнього глави держави Лорана Гбагбо, який відмовився залишити свій пост.

У країні наростає політична криза, відбуваються безлади, жертвами яких стали вже сотні людей.

Як повідомлялося раніше, сотні жителів Кот-д'Івуара були викрадені зі своїх будинків після листопадових виборів, результат яких викликав у країні бурю протиріч. У матеріалах комісії ООН з прав людини говориться, що «по домівках, в основному вночі, ходили люди у військовій формі і вели мешканців у невідомому напрямку. Деякі з них пізніше були знайдені мертвими».

Нагадаємо, 4 листопада Верховна Рада Україна прийняла закон "Про схвалення рішення Президента України щодо участі миротворчого контингенту України в наданні оперативної підтримки Місії ООН у Кот-д'Івуарі".

Раніше в зв'язку з цим рішенням української влади глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко вимагає відставки міністра оборони Михайла Єжеля та міністра закордонних справ Костянтина Грищенка. Він вважає, що відповідальність за таке ризиковане рішення несуть саме голови МЗС і МО.

Так, за словами Гриценка, "заступники міністрів закордонних справ та оборони України, представляючи на комітеті законопроект про направлення нашого контингенту в цю африканську республіку, заявляли: обстановка в країні спокійна".

Докладніше читайте в останньому номері вийшов «Дзеркала тижня» у статті Володимира Кравченка "Миротворці за викликом".

За матеріалами: Радіо Свобода

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...