Українська опозиція потрапила в моніторинговий комітет ПАРЄ

25 січня 2013 в 16:31

Депутат від "Батьківщини" Сергій Соболєв увійшов в один з найпрестижніших комітетів ПАРЄ, який відповідає за підготовку доповідей про "проблемні" країни.

ПАСЕ
Бюро ПАРЄ вирішило включити Сергія Соболєва до складу моніторингового комітету

До складу моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи включили народного депутата від української опозиційної партії "Батьківщина" Сергія Соболєва.

Про це 25 січня в секретаріаті моніторингового комітету (МК) ПАРЄ повідомили виданню "Комерсант-Україна".

"Вранці пройшло засідання (бюро ПАРЄ) було підтримано рішення включити пана Соболєва до складу моніторингового комітету", - розповіла журналістам співробітник комітету.

Моніторинговий комітет є найпрестижнішим і найвпливовішим органом асамблеї - він, зокрема, відповідальний за підготовку резолюцій про "проблемні" країни, які перебувають під моніторингом ПАРЄ.

У зв'язку з цим для членів МК передбачена особлива процедура призначення - квоти в ньому заповнюють не національні делегації, а політичні групи, а потім кандидат має бути обраний рішенням бюро ПАРЄ (у яке входять президент, віце-президенти, голови національних делегацій і комітетів).

Минулого року від України в МК було два представника - Юлія Льовочкіна (Партія регіонів) і Ольга Герасим'юк ("Наша Україна-Народна самооборона), проте остання не потрапила до нового скликання ВР.

У ході поточного пленарного тижня опозиція добилася, щоб кандидатом на вакантне місце знову став український депутат. Європейська народна партія висунула кандидатуру Сергія Соболєва.

Втім, самого Соболєва при цьому запевнили, що увійти до складу МК він зможе тільки в квітні - до того не вдасться завершити всі процедури.

"Пікантність ситуації в тому, що в порядку денному може з'явитися доповідь по Україні, при цьому опозиція не буде представлена на міжсесійних засіданнях МК. Так, мене, швидше за все, будуть запрошувати як гостя, але без права голосу", - розповів він напередодні.

Те, що сьогодні процедура була в терміновому порядку завершена, стало несподіванкою для опозиції. Соболєва не запросили на засідання бюро, де розглядалося його питання, а про рішення він дізнався від журналістів.

Читайте також:

ПАРЄ стурбована порушеннями прав журналістів в Україні

Регіоналів викрили в обмані: ПАРЕ підтримала доповідь про політв'язнів, але інший

Українську делегацію в ПАРЄ знову очолив регіонал Іван Попеску

Опозиціонери розповіли омбудсмену з Європи про знущання над Тимошенко

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...