Україні та Румунії слід об'єднатися для посилення безпеки Чорноморського регіону

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україні та Румунії слід об'єднатися для посилення безпеки Чорноморського регіону
Україні та Румунії слід працювати над становленням повноцінного стратегічного партнерства. Прагнення досягти цього рівня у відносинах мало б стати одним із пріоритетів зовнішніх політик Києва та Бухареста.

Румунія мусить усвідомлювати, що її ініціативи в регіоні матимуть більшу вагу, якщо Бухарест продовжуватиме курс на підтримку Києва. На тлі спільних викликів, спірні питання сторонам слід відкласти і зосередитися на ініціативах, які становлять спільний інтерес.

Об этом в статье в ZN.UA пишут президент Центра "Стратегия XXI" Михаил Гончар, Руслан Гидора и Ярослав Матийчик из Группы стратегических и безопасностных исследований, а также Сергей Герасимчук из Международного украино-румынского экспертного консорциума.

Вочевидь, першість за вагою належить безпековим ініціативам. Важливим напрямом двосторонньої взаємодії може стати діалог з питань розробки майбутньої інституційної моделі регіональної безпеки та співробітництва в Чорноморському регіоні, з урахуванням можливостей чинних регіональних ініціатив та організацій (ОЧЕС, Blackseafor, Ініціатива з економічного співробітництва у Південно-Східній Європі, Процес зі співробітництва у Південно-Східній Європі тощо). Тандем України і Румунії подвоїв би потенціал їхньої впливовості.

У сфері безпеки в Чорноморському регіоні як для Києва, так і для Бухареста видається надважливим питання взаємодії, об'єднання можливостей і ресурсів міжнародних організацій та проектів. У цьому плані обидві сторони мали б надавати однакового значення консолідації позицій і координації зусиль як на двосторонній, так і багатосторонній основі. Дійове долучення ЄС, НАТО і США до справ стратегічного характеру та безпекових викликів у Чорноморському регіоні - в інтересах усіх сторін, особливо у світлі перспективи втілення РФ доктрини "русского мира".

"Нам видається актуальною стратегія, в основу якої було б покладено спільну розробку і впровадження з партнерами з ОЧЕС, ГУАМ та у співпраці з Євросоюзом, НАТО і США, по-перше, заходів із протидії російській неоімперській політиці; по-друге, заходів із протидії посиленню мілітаризації басейнів Чорномор'я та Каспію, повернення до ідеї їх демілітаризації, принаймні - на близьку перспективу - до замороження державами субрегіонів дій із посилення військових потенціалів" - пишуть екперти.

Києву та Бухаресту необхідно активізувати діяльність українсько-румунської президентської комісії.

Всебічне пожвавлення діалогу Києва з Бухарестом сприятиме зміцненню політичної довіри, розвитку ділових і міжлюдських контактів, кооперації в галузі виробництва, торгівлі, транскордонної співпраці, енергетичної і регіональної безпеки в цілому.

Більше читайте в статті "Україна, Румунія і Чорне море: вікно можливостей на тлі російсько-української війни" у свіжому числі "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі