Топ Новини

Україна відзвітувала перед Європою про лікування Тимошенко

22 березня 2012 в 12:15
Українська сторона направила до Євросуду документи, які стосуються лікування в Лук'янівському СІЗО і Качанівській колонії екс-прем'єра, а також усі акти відмов Тимошенко від медичних послуг.
henko.jpg
tymoshenko.ua

Україна направила до Європейського суду з прав людини всі акти відмов від медичних оглядів та лікування екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Копії відповідних документів направлено урядовим уповноваженим у справах ЄСПЛ Валерією Лутковською.

У документі викладена повна хронологія обстежень Тимошенко у Лук'янівському СІЗО і Качанівській колонії, надана інформація про рекомендації лікарів за результатами обстеження, а також наведені всі акти відмови екс-прем'єра від виконання будь-яких рекомендацій українських та німецьких лікарів.

Також було зазначено про створення та роботу спільної міжнародної медичної комісії, яка за участю професорів німецької клініки «Шаріте» обстежила Тимошенко і потім рекомендувала подальшу тактику лікування засудженої. У документі йдеться і про те, що німецькі лікарі констатували: захворювання Тимошенко не має ніякого стосунку до онкологічної патології.

ЄСПЛ також отримав акт про відмову Тимошенко підписати інформовану згоду пацієнта на виконання терапевтичних заходів в рамках лікування, рекомендованого німецькими медиками.

Окрім цього, ЄСПЛ проінформовано про умови утримання та забезпечення медичною допомогою ув'язненої.

«Для засудженої Тимошенко створені всі умови для забезпечення її відповідною медичною допомогою, а саме: є обладнання, необхідне відповідно до рекомендацій німецьких лікарів, для її комплексного лікування, є в повному обсязі призначені німецькими фахівцями лікарські засоби», - повідомляє Лутковська.

«Залучено незалежних фахівців у галузі неврології, нейрохірургії, ортопедії, травматології, фізіотерапії, які готові за наявності згоди засудженої забезпечити виконання наданих німецькими лікарями рекомендацій. Лікування, призначене німецькими фахівцями, Тимошенко не отримує тільки через особисту відмову», - зазначається в документі.

Нагадаємо, раніше Європейський суд з прав людини виніс припис, згідно з яким Україна зобов'язана проводити лікування екс-прем'єра в стаціонарі спеціалізованого медичного закладу.

Раніше у Пенітенціарній службі України заявляли, що екс-прем'єр категорично відмовилася від запропонованої лікарями програми подальшого лікування, наполягаючи на стаціонарному лікуванні в Німеччині. Однак пізніше цю заяву спростував адвокат Тимошенко Сергій Власенко, назвавши це «відвертою брехнею і провокацією».

6 березня берлінські лікарі Карл Макс Айнгойпль і Норберт Хаас передали свої висновки з приводу стану здоров'я Тимошенко українським лікарям, представникам уряду та суду. Також представники «Шаріте» заявили, що українські та німецькі медики «прийшли до спільної думки» щодо діагнозу колишнього прем'єр-міністра. Діагноз Тимошенко медики не розголошують, посилаючись на лікарську таємницю. Після візиту іноземних лікарів дочка політика Євгенія заявила, що у матері «грижа міжхребцевого диска». За її словами, мама не може пересуватися без сторонньої допомоги.

Німецькі медики, які обстежували екс-прем'єр-міністра, заявили, що вона потребує лікування лише за межами в'язниці, після чого українська прокуратура пообіцяла надати можливість лікування за межами Качанівської колонії.

У відповідь на це пенітенціарна служба заявила про те, що в колонії, де відбуває термін Тимошенко є «всі умови» і необхідні медпрепарати для її лікування.

Читайте також:

Рада Європи закликає обстежити Тимошенко і Луценка

В АП вважають, що Євросуд виправдає Тимошенко і Луценка

Генпрокуратура виконає рішення Європейського суду з позовами Луценко і Тимошенко

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...