Топ Новини

Україна повністю позбулася високозбагаченого урану

22 березня 2012 в 08:23
Україна повністю виконала свої зобов'язання щодо вивезення високозбагаченого урану. Рішення позбутися усіх наявних запасів високозбагаченого урану було прийнято в ході Вашингтонського саміту з ядерної безпеки в 2010 році.

МЗС України оприлюднив офіційну заяву про повне виконання Україною зобов'язання з вивезення високозбагаченого урану, повідомили у прес-службі відомства.

У МЗС зазначають, що 22 березня 2012 року Україна у повному обсязі виконала взяті на себе зобов'язання, забезпечивши вивезення в РФ за сприяння США і МАГАТЕ останньої партії високозбагачених ядерних матеріалів з Харківського фізико-технічного інституту.

«Наступним кроком наша держава у черговий раз підтвердила свою багаторічну прихильність ядерному роззброєнню і нерозповсюдженню та зробила практичний внесок у подальше зміцнення режиму нерозповсюдження, встановленого Договором про нерозповсюдження ядерної зброї», - йдеться в заяві.

"В ході Вашингтонського саміту з ядерної безпеки у 2010 році Україна оголосила рішення позбутися усіх наявних запасів високозбагаченого урану до проведення 26-27 березня 2012 року в Сеулі наступного саміту з тематики ядерної безпеки. Таке рішення було закріплено низкою політичних документів, зокрема положеннями Спільної заяви президентів України та США від 12 квітня 2010 року і міжурядового Меморандуму з США про співробітництво з питань ядерної безпеки від 26 вересня 2011 року", - говориться в заяві.

В рамках реалізації двосторонніх домовленостей зі США Україна отримала еквівалентну кількість низькозбагаченого урану і відповідне обладнання. Окрім цього, при фінансуванні США почалися роботи з будівництва, із застосуванням сучасних технологій, на базі Харківського фізико-технічного інституту новітнього джерела нейтронів. Зазначені кроки, а також подальша співпраця зі США у цій сфері, значним чином сприятиме зміцненню потенціалу вітчизняних науково-дослідних установ у галузі прикладної ядерної фізики і дозволить створити базу для отримання широкого спектру медичних ізотопів для діагностики та лікування різних видів онкологічних захворювань.

Читайте також:

Бойко ігнорує видобуток урану всупереч дорученням Януковича

Україна придбала 10% акцій Міжнародного центру зі збагачення урану

Пристрасті по урану. До деяких результатів вашингтонського Саміту з ядерної безпеки


 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...