Топ Новини

Україна опинилася на периферії зовнішньополітичних пріоритетів США

28 грудня 2011 в 12:53
У політиці Вашингтона щодо Києва не варто очікувати істотних змін. На жаль, Україна опинилася на периферії зовнішньополітичних пріоритетів США.
shamshur_chasipodii.net.jpg
chasipodii.net

Про це у своїй статті для ZN.UA пише екс-посол України в США Олег Шамшур.

«Наші американські партнери й надалі прагматично зосереджуватимуть увагу на конкретних питаннях двосторонніх відносин, які для них важливі і можуть бути репрезентовані американському виборцеві як вагомі здобутки нинішньої адміністрації (наприклад, комплекс домовленостей у сфері ядерної безпеки), - вважає О.Шамшур. - Чим більше буде таких значимих проектів, тим змістовнішим вважатиметься співробітництво з Україною у Вашингтоні. І навпаки».

На його думку, істотну роль у цьому сенсі все ще здатне відіграти ділове співробітництво, зокрема в енергетичній сфері, але якісні зміни тут можливі лише за умови реального поліпшення інвестиційного клімату.

«В стратегічному плані США й надалі підтримуватимуть європейську інтеграцію України, не забуваючи, однак, що першість тут належить їхнім європейським союзникам. Наступного року з обох боків Атлантики будуть дуже уважно стежити за підготовкою та проведенням виборів в Україні: якість виборчого процесу, його транспарентність і відповідність міжнародним стандартам стане своєрідним моментом істини, що визначить характер наших подальших відносин зі спільнотою демократичних націй», - переконаний екс-посол.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Олега Шамшура «США: політекономічні пристрасті — всередині, економний прагматизм — назовні».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...