Україна втрачає дедалі більше грошей через програні в Євросуді суперечки

Поділитися
Україна втрачає дедалі більше грошей через програні в Євросуді суперечки © monavista.ru
Тільки за 2012 рік українці відсудили в ЄСПЛ у держави майже 40 млн гривень. На думку експертів, причина цього криється в недоліках української судової системи.

Щорічно Україна програє в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) 110-120 суперечок, кожна з яких передбачає витрати державних грошей, повідомив голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров, передає Forbes.

У минулому році на виплати компенсацій за програними державою справами з казни пішло на 14 мільйонів гривень більше, ніж у 2011-му - 39 мільйонів гривень. Тенденція до зростання, впевнений правозахисник, збережеться ще не один рік.

Нагадаємо, вчора, 13 серпня, урядовий уповноважений у справах Євросуду Назар Кульчицький подав у відставку з особистих причин. Заміну йому поки не знайшли.

На посаду уповноваженого чиновник був призначений у квітні минулого року. За цей час Україна програла в ЄСПЛ дві гучні справи: у липні минулого року суд визнав неправомірним досудовий арешт Луценка і постановив виплатити йому 15 000 євро компенсації. 30 квітня нинішнього року ЄСПЛ встановив політичну мотивацію арешту Тимошенко і факт порушення її прав.

- ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити рекордну компенсацію в 27 млн євро за борги 1990-х років

Але "чорним" днем для української влади стало 17 січня: у Страсбурзі були оприлюднені рішення за 211 позовами проти України. Все - не на користь держави, яку суд, до того ж, зобов'язав сплатити компенсацій на загальну суму 1,1 мільйона євро. Більшість справ мали статус "клонових", тобто повторюють типове, раніше прийняте рішення ЄСПЛ.

У минулому році українці найчастіше скаржилися на невиконання рішень національних судів, погане поводження у в'язницях, незаконний арешт тощо.

Але провини Кульчицького, впевнений екс-міністр юстиції Микола Оніщук, який у минулому працював з ним, у невигідних для влади рішеннях Євросуду не було: "Кількість програних справ найменшою мірою залежить від позиції або особи урядового уповноваженого".

Головна причина невдач, впевнений екс-чиновник, - недоліки української досудової системи, корумпованість судів і залежність від влади суддів. Відхід Кульчицького для самого Оніщука - несподіванка. Тому про претендентів на вакантну посаду ані він, ані чиновники Мін'юсту поки говорити не готові.

Як повідомлялося, 25 липня Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити рекордну компенсацію в 27 млн євро компанії "Агрокомплекс". Таким чином суд задовольнив позов компанії, що постраждала в судовому процесі за прострочені борги проти Лисичанського НПЗ. !zn

Читайте також:

Віктор Лозінський збирається оскаржити вирок в ЄСПЛ

Мін'юст наполягає, що рішення ЄСПЛ щодо Тимошенко вже виконано

Україна затягує виплату компенсацій за рішеннями ЄСПЛ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі