Україна опинилася в політичному глухому куті через провальну спробу з відставкою Яценюка – Bloomberg

Поділитися
Україна опинилася в політичному глухому куті через провальну спробу з відставкою Яценюка – Bloomberg Результат з голосуванням про відставку Кабміну може посилити політичний глухий кут у країні
Провал із відставкою уряду України ставить під загрозу економіку і мільярди доларів іноземної допомоги.

Прем'єр Арсеній Яценюк проігнорував заклик президента Петра Порошенка піти у відставку, а Рада відмовилася відправити його уряд у відставку. Тепер Україні доведеться протистояння між двома її найбільш впливовими політиками, вважають оглядачі Bloomberg Дарина Краснолуцька і Катерина Чурсіна.

На їхню думку, результат може посилити політичний глухий кут, який ставить під загрозу економіку і мільярди доларів іноземної допомоги. Спробу зняти з посади Яценюка не можна повторити протягом поточної парламентської сесії, яка закінчиться в липні.

"Враховуючи низькі результати, ми все ще бачимо значні ризики для політичної історії України", - повідомив Дмитро Польовий, головний економіст по Росії і СНД в ING Groep NV (Москва).

"Процес явно потребує організації, щоб країна могла відновити приплив зовнішнього фінансування від МВФ та інших офіційних кредиторів. Це необхідно для стійкого відновлення економіки та загальної фінансової стабільності", - додав він.

Посилення політичної кризи створює додаткові труднощі для України. Через майже два роки після того, як проросійські бойовики захопили східні райони країни, мирну угоду для вирішення конфлікту, як і раніше, не було реалізовано.

Економіка також залишається крихкою, поки відновлюється від 18-місячного спаду. Гривня втратила 10 % вартості в цьому році.

Раніше Порошенко і Яценюк вже прагнули продемонструвати єдність, після того, як міністр економіки Айварас Абромавічус і заступник генпрокурора Віталій Касько подали у відставку, заявивши про те, що правляча партія блокує реформи. Наприкінці минулого тижня JPMorgan Chase & Co. і Bank of America підвищили рекомендації по українському боргу до "вище ринку", пояснивши це тим, що ринок перебільшує ризик дострокових виборів. У "Franklin Templeton", який є найбільшим власником облігацій України, заявили, що будуть дотримуватися своєї програми інвестицій.

Тепер Порошенко і Яценюк повинні отримати схвалення тепер ще більш ворожого парламенту. У вівторок законодавці прийняли законопроект про вдосконалення процедури продажу державних активів, який є ключовим пунктом для отримання доступу до фондів МВФ. Але їх програма включає в себе також конституційні поправки про надання регіонам ширших повноважень. Останнє є одним з положень мирної угоди, підписаної рік тому в білоруській столиці Мінську.

У четирипартійну коаліції, партія "Самопоміч" і партія екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко "Батьківщина" також вимагали відставки Яценюка. Підтримка партії прем'єр-міністра "Народний фронт" різко впала до менше 1 %.

Народний депутат від "БПП" Сергій Лещенко, як і його колега Мустафа Найєм, назвав ситуацію з невдалою відставкою Кабміну напередодні "високобюджетним спектактаклем" з Порошенком і Яценюком в головних ролях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі