Україна вимагає від РФ припинити окупацію Криму і Севастополя

Поділитися
Україна вимагає від РФ припинити окупацію Криму і Севастополя ООН ще три роки тому вимагала звільнити Крим
МЗС України нагадав Росії про резолюції Генасамблеї ООН трирічної давності.

Міністерство закордонних справ України заявило про вимогу до Росії припинити окупацію Криму і Севастополя, як це передбачається резолюцією Генеральної асамблеї ООН, "Територіальна цілісність України", прийнятої ще три роки тому, 27 березня 2014 року.

Ухваливши цю резолюцію, "світове співтовариство підтвердило необхідність суворого дотримання державами своїх зобов'язань по міжнародному праву, а також свою прихильність суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах", - сказано в заяві, розміщеній на сайті МЗС у понеділок, 27 березня, у третю річницю прийняття відповідного документа ООН. У заяві підкреслюється, що резолюція Генасамблеї ООН забороняє будь-які зміни статусу Автономної республіки Крим та міста Севастополя на підставі незаконного референдуму, проведеного Росією в березні 2014 року.

У зв'язку з цим у заяві МЗС сказано, що Україна вимагає від Росії припинити окупацію Криму і виконати резолюцію ООН.

"Незважаючи на чітку вимогу міжнародного співтовариства, протягом цих трьох років Російська Федерація не тільки не відмовилася від своїх агресивних дій, але і продовжує грубо порушувати Статут ООН і основоположні норми і принципи міжнародного права, здійснюючи тимчасову окупацію Кримського півострова, масштабні утиски прав людини і відкриту військову агресію в Донбасі", - зазначили в МЗС України.

"Україна продовжить здійснювати всі передбачені міжнародним правом кроки для протидії агресії з боку РФ, полегшення становища громадян України на тимчасово захопленій території, відновлення своєї територіальної цілісності і відшкодування завданих російською стороною збитків", - йдеться в заяві МЗС України.

Читайте також: Український посол висловив протест через візит в Крим депутатів Киргизстану

Нагадаємо, 16 листопада 2016 року Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.

19 грудня минулого року Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.

Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі