Україна ризикує повторити свою історію - FT

Поділитися
Україна ризикує повторити свою історію - FT Сьогоднішня ситуація є набагато небезпечнішою, ніж десять років тому - FT
Україна повинна дотримуватися шляху внутрішніх реформ, інакше у Кремля з'являться великі шанси здобути перемогу у своїй геополітичній боротьбі.

Після "помаранчевої" демократичної революції 2004 року, зусилля по боротьбі з корупцією та зміцнення верховенства права були швидко зірвані корисливими інтересами. Лідери революції Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко, посварилися. Це прирекло "постпомаранчеве" уряд на провал і відкрило шлях для проросійського Віктора Януковича, людини, проти якого була революція, і який пізніше був обраний президентом, пише британське видання The Financial Times.

Через два роки після того, Янукович був повалений в результаті кривавої революції на Майдані, новий прозахідний уряд зміг зберегти єдність довше і досягти більшого, ніж "помаранчеві" лідери. Але реформи знову пішли шляхом зволікання на тлі народного невдоволення і конфліктів лідерів, які з'явилися після революції - президент Петро Порошенко і прем'єр-міністр Арсеній Яценюк перебували в досить напружених відносинах. У даний час, уряд змінився, йдеться в статті.

"Сьогоднішня ситуація є набагато небезпечнішою, ніж десять років тому. Росія робить все можливе, щоб дестабілізувати свого сусіда; крах прозахідного керівництва Києва передасть Москві перемогу у своїй геополітичній боротьбі, і вона зможе відновити вплив на пострадянському просторі. І ще не ясно, чи зможе Україна витримати "третій Майдан"", - йдеться в статті.

Крім того, як зазначає видання, майбутнє проекту реформування України буде залежати також і від рішень президента. Видання нагадує, як довго Порошенко тягнув з відставкою Шокіна. "Ще не дуже пізно для Порошенка залишитися в історії людиною, який почав вести Україну на європейський шлях демократії", - сказано в статті.

Новому уряду потрібно буде перейти до наступного раунду політичної регенерації - в тому числі до побудови інститутів - незалежної прокуратури та судової системи. А ЄС повинен знайти спосіб забезпечити впровадження угоди про асоціацію з Україною, беручи до уваги голландський референдум.

"Незалежне майбутнє України залежить від бачення і сміливості її власної політичної еліти. Володимир Путін, президент Росії, скоротив військовий тиск на сході України з вересня минулого року, сподіваючись на те, що він максимально зробив все можливе для того, щоб нова влада Києва саме все зіпсують. Було б величезною трагедією, якби він мав рацію", - резюмує видання.

У четвер, 14 квітня Верховна Рада призначила Володимира Гройсмана прем'єр-міністром України. За відповідну постанову проголосували 257 народних депутатів. Також був затверджений склад уряду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі