Україна опинилася на порозі нових парламентських виборів

Поділитися
В опозиції вважають заяви про можливий розпуск парламенту блефом, але готові до перевиборів
У Партії регіонів вже почали готувати перевибори "за мажоритаркою". Якщо протягом двох тижнів сесія ВР не буде відкрита, у президента з'являться підстави для її розпуску.

У керівництві Партії регіонів вже почали підготовку до позачергових парламентських виборів, пише 18 лютого "Коммерсант-Украина" з посиланням на декілька джерел.

"Це питання узгоджено. Якщо опозиція продовжить блокувати трибуну, президент розпустить Верховну Раду. Позачергові вибори будуть цілком проходити за мажоритарною системою", - повідомив співрозмовник видання у ПР.

Зі слів джерел, законопроект про введення в Україні мажоритарної виборчої системи нібито вже готовий.

Всі документи на Липській, підготовку законопроекту курирує Олександр Єфремов. Незважаючи на блокування, почате опозицією, у виграші все одно ми опинимося. Якщо парламент розблокують, ми будемо ухвалювати потрібні нам закони, не розблокують - у президента з'являться підстави для оголошення дострокових виборів, на яких ми, з урахуванням стовідсоткової мажоритарки, точно отримаємо більшість голосів", - сказало джерело у Партії регіонів.

Як відзначає газета, нібито президенту Віктору Януковичу надали дані, згідно з якими перемога регіоналів неминуча, і проведення виборів за мажоритарною системою дозволить представникам ПР отримати більшість у Раді.

При цьому у п'ятницю голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов спростував підготовку до позачергових парламентських виборів: "У мене немає інформації, що на вулиці Банковій (в адміністрації президента - прим. ред.) дано вказівки готуватися до виборів. Ми до виборів не готуємося".

Однак перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов в бесіді з журналістами такого варіанту не виключив.

"Якщо вийде так, що ще тиждень-другий парламент не буде працювати, доведеться виходити на дострокові вибори, хоча ми цього не хочемо. При цьому необхідно повністю зачистити політичний ландшафт і ввести мажоритарну виборчу систему, тому що при нинішній системі конфігурація в Раді не зміниться", - повідомив він.

Чечетов упевнений, що в разі проведення виборів на мажоритарній основі Партія регіонів "отримає не 208, а 300 депутатів".

"Зміни в закон про вибори внести нескладно, це можна зробити відразу після того, як буде ухвалено рішення про перевибори", - зазначив він.

Втім, слід зазначити, що для прийняття змін до закону "Про вибори народних депутатів" необхідно мінімум 226 голосів, тоді як у фракції ПР значиться 208 народних депутатів. Щоб отримати відсутні 18 голосів, регіоналам потрібно заручитися підтримкою Компартії або позафракційних депутатів.

Вже відомо, що комуністи, які на виборах 2012 року не змогли провести в парламент жодного депутата-мажоритарщика, не збираються підтримувати ПР.

"Потрібно повністю повернутися до пропорційної системи виборів до парламенту! Тому що так звана мажоритарка - це вкрадені у народу гроші!" - заявив глава фракції Компартії Петро Симоненко.

В опозиції вважають заяви про можливий розпуск парламенту блефом, хоча готові до такого розвитку подій.

"Ми спокійно ставимося до цих заяв, розуміємо, що це мильна бульбашка і більше нічого... Щоб змінити формат виборчого законодавства, за це потрібно проголосувати. Відповідно, необхідно потрапити до сесійної зали, але в ст. 2 закону про регламент йдеться, що пленарні засідання проводяться виключно в цьому приміщенні. У такому разі потрібен силовий варіант розблокування сесійної зали, а це вже виходить за рамки", - заявив заступник голови Верховної Ради Руслан Кошулинський (обраний від партії "Свобода").

"Ми переможемо! Тільки це будуть не просто перевибори народних депутатів! Така політична криза закінчується як перевиборами парламенту, так і президента", - заявив голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

"Ми не боїмося. Якщо потрібні будуть дострокові вибори, ми до них готові. Краще нові вибори, ніж невиконання законів і така Рада", - додав лідер фракції УДАР Віталій Кличко.

Нагадаємо, ст. 90 Конституції передбачає право президента розпустити Верховну раду, якщо протягом 30 днів однієї сесії пленарні засідання не можуть розпочатися.

Враховуючи, що трибуна парламенту була заблокована 5 лютого, крайній термін, коли Верховна Рада повинна почати роботу, закінчується 6 березня. Якщо до цього часу народні депутати не зберуться на засідання, Віктор Янукович вже 7 березня отримає право достроково припинити повноваження нинішнього парламенту. !zn

Читайте також:

Засідання погоджувальної ради 18 лютого скасовано

Рибак відкинув варіант розпуску Верховної Ради

Азаров вирішив зайнятися реформою виборчого законодавства після розблокування Ради

Опозиція готова на силове перезахоплення трибуни Ради, якщо регіонали її відіб'ють

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі