Топ Новини

Угорці України чекають виборів, щоб реалізувати закон про мову

17 серпня 2012 в 12:42
Угорці, які проживають в Україні, розраховують на те, що до наступних президентських виборів закон про мови буде реалізовано в повному обсязі. Якщо Партія регіонів збереже провідне місце у Верховній Раді після парламентських виборів, то процес його впровадження просуватиметься нормально, вважають у Демократичній спілці угорців України.
1.jpg
beregovo.uz.ua

Демократична спілка угорців України позитивно сприйняла закон про мови і сподівається, що до виборів президента він буде реалізований у повному обсязі, оскільки це питання є одним з основних у програмі Віктора Януковича. Про це ZN.UA заявив
голова спілки Іштван Гайдош.

«В законі про мови не тільки декларативно, але й конкретно передбачені норми, котрі передбачають реалізацію мовних прав національних меншин, серед них і угорці. У новому законі, зокрема, чітко визначено, що якщо кількість осіб - носіїв регіональної мови, що проживають на території, на якій поширена ця мова, становить 10 відсотків і більше чисельності її населення, то до кожної мови, визначеної законом застосовуються заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин. Виходячи з цього, на Закарпатті, а також в кількох районах, міст обласного підпорядкування тощо нашого краю рідна нам мова стає регіональною. А це передбачає двомовні атестати про освіту, виборчі бюлетені, діловодство та багато іншого», - сказав він.

- У Партії регіонів не хочуть підвищувати статус жодної мови, крім російської

- Підвищувати статус румунської в Україні почнуть через три місяці

Гайдош вважає, що на Закарпатті вдасться реалізувати положення закону, однак, цей процес вимагає часу та фінансового забезпечення.

«Хочу наголосити, що у цьому плані багато залежить від результатів осінніх парламентських виборів у нашій державі. Якщо Партія  регіонів збереже провідне місце у Верховній Раді, нова більшість сформується навколо неї, то цей процес просуватиметься й надалі. В цьому разі можемо розраховувати на те, що до наступних президентських виборів закон буде реалізовано в повному обсязі. Тим паче,  це питання є одним з основних у програмі Віктора Януковича, а він, як ми вже переконалися, дотримується свого слова», - пояснив голова спілки угорців.

Гайдош відмовився коментувати, слова Чечетова про «лише купку людей», яка розуміє єврейську, угорську, румунську мови, оскільки «не знає, в якому контексті вони прозвучали».

Читайте також:

Тернопільська облрада оголосила закон про мови «поза законом»

Глава Донецької облради визнав, що кошти на закон про російську мову «не передбачені були в принципі»

Російська мова стала регіональною в Херсонській області

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...