Топ Новини

У вітчизняному МЗС запевняють, що за таку поведінку Тимошенко заарештували б у будь-якій країні

6 серпня 2011 в 13:21
Демонстративна неповага до суду і поведінка екс-прем'єра Юлії Тимошенко змусила б суд будь-якої країни застосувати "найсерйозніші санкції", - заявили в МЗС Україні.
5_07_lucenko_Tymoshenko__18_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це йдеться в офіційній заяві Міністерства закордонних справ України, що оприлюднена на сайті відомства в суботу, 6 серпня.

"Проведений МЗС аналіз законодавства США, країн-членів ЄС, інших держав, переконливо показав, що всюди така поведінка саме по собі, незалежно від суті справи, змусила б суд застосувати найсерйозніші санкції", - йдеться зокрема в заяві.

МЗС також підкреслює, що рішення про зміну запобіжного заходу для Ю. Тимошенко Печерський райсуд прийняв без будь-якого впливу органів виконавчої влади.

"І відповідно до базового для демократичного суспільства принципу незалежності правосуддя будь-які звернення до вищого керівництва України з вимогою забезпечити зміну цього рішення по суті  є безпідставними, - говориться у тексті. - Українська влада в стороні судового процесу над Юлією Тимошенко і не має жодного наміру в нього втручатися".

Водночас, враховуючи інтерес іноземних партнерів України до даної справи, МЗС України вважає за доцільне підкреслити низку "очевидних міркувань".

емонстративна неповага до суду колишнього прем'єр-міністра створює враження, що розкручений політик може вести себе в суді так, як не дозволив би собі жоден пересічний громадянин", - сказано в заяві.

"Юлія Тимошенко звикла, що їй роками вдавалося ставити себе над правилами і правдою. Але цього разу вона спробувала поставити себе і над правом як таким, чому поклав край суд, прийнявши відповідну постанову", - заявили в дипломатичному відомстві.

"Влада України в межах, визначених законодавством нашої держави, буде й надалі робити все, щоб в Україні зміцнювалися правові засади демократичного суспільства, усім політичним силам гарантувалася можливість на рівних конкурувати за право реалізувати прагнення українських громадян жити у вільному суспільстві, побудованому на спільних європейських цінностях ", - підкреслюється в позиції вітчизняного МЗС.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...