Топ Новини

У вересні Луганськ надасть російській мові статус регіональної

16 серпня 2012 в 09:55
Депутати Луганської міськради розглянуть питання про присвоєння статусу регіональної російській мові на сесії міськради 6 вересня.

Депутати Луганської міськради на сесії ухвалили рішення розглянути питання про присвоєння російській мові статусу регіональної на сесії 6 вересня. Про це повідомив Луганський міський голова Сергій Кравченко.

«Російська мова вважається у нас регіональною давно. Ми і сесії проводимо російською мовою. Всі документи депутати отримують російською мовою, а ті, хто хоче - і українською», - зазначив мер.

Кравченко повідомив, що депутати офіційно розглянуть питання про присвоєння статусу регіональної російській мові на сесії міськради 6 вересня. Тоді ж буде розглядатися питання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Луганська».

У Луганській області вже у двох містах - Красному Лучі та Первомайську - російська мова отримала статус регіональної.

Нагадаємо, 16 серпня у Запорізькій області російська мова стала регіональною згідно з рішенням Запорізької обласної ради на позачерговій сесії в рамках реалізації положень закону «Про основи державної мовної політики».

Севастопольська міськрада 16 серпня також ухвалила рішення про реалізацію на території регіону положень закону «Про основи державної мовної політики», який передбачає надання російській мові статусу регіональної

13 серпня Одеська міська, а 15 серпня — Одеська обласна рада надали російській мові статус регіональної. Також Краснолуцька міська рада Луганської області вирішила дублювати тексти в офіційних документах російською мовою поряд з українською.

15 серпня Верховна Рада Криму доручив Раді міністрів до 10 жовтня підготувати та внести на розгляд кримського парламенту пропозиції щодо реалізації в регіоні закону «Про основи державної мовної політики».

Як повідомлялося, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова. 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин в регіонах, де їхня чисельність перевищує 10%

Читайте також:

Севастополь надав російській мові статус регіональної

Російська мова отримала статус регіональної в Запорізькій області

Одеса надала російській мові статус регіональної

В кримському парламенті виступили проти регіонального статусу для української мови

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...