У Венеціанській комісії немає претензій до рішень Конституційного суду щодо закону про вибори

26 квітня 2012 в 14:28
У Венеціанській комісії вважають, що Конституційний суд України мав право змінювати закон про вибори до парламенту. І радять владі більше закон не чіпати.
Markert_Thomas.jpg
kyivweekly.com.ua

Венеціанська комісія не має заперечень щодо змін, внесених нещодавно Конституційним судом України в закон про вибори народних депутатів. Про це на прес-конференції у Страсбурзі заявив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт.

«Я думаю, що це законно, якщо Конституційний суд скасовує певні положення, які не відповідають Конституції», - сказав він.

За словами секретаря Венеціанської комісії, рішення КС щодо заборони голосування закордонним українцям за кандидатів, які висуваються у мажоритарних округах, не зустріло заперечень з боку експертів комісії.

«Наші експерти вважають, що це, в цілому, позитивний крок», - сказав Маркерт.

Разом з тим він зазначив, що було б дуже важливо, щоб українська влада утрималася від подальшого внесення змін до закону про вибори депутатів до парламентських виборів, призначених на кінець жовтня, оскільки до них залишилося не дуже багато часу.

Нагадаємо, що Конституційний суд України 10 квітня оприлюднив рішення, згідно з яким одна й та сама особа не може одночасно балотуватися у загальнодержавному багатомандатному та одномандатному виборчих округах на виборах до Верховної Ради.

Конституційний суд також визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, згідно з яким зарубіжні виборчі дільниці включаються до складу одномандатних округів на території Києва, тим самим позбавивши закордонних українців права голосувати за депутатів-мажоритарників.

Венеціанська комісія - дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, який надає висновки про відповідність проектів законодавчих актів європейським стандартам і цінностям. Офіційна назва - Європейська комісія за демократію через право.

Читайте також:

Конституційний суд позбавив 400 тисяч закордонних українців права проголосувати за мажоритарників

Шаповал: Що б ми не робили з Конституційним судом, це буде нагадувати перестановку меблів в борделі


Комітет опору диктатурі відкликав голоси опозиції за закон про вибори

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...