У ЦВК вважають, що опозиція може зірвати терміни друку бюлетенів

3 вересня 2012 в 08:51
Якщо зупинити дію договору на виготовлення бюлетенів, то поліграфкомбінат Україна може не встигнути надрукувати їх вчасно.

Скарга ВО «Батьківщина» на відмову Центральної виборчої комісії включити в бюлетені для голосування прізвища Юлії Тимошенко та Юрія Луценка може призвести до зриву термінів друку виборчих бюлетенів. Про це заявила представник Центрвиборчкому, завідуюча відділом юридичного управління секретаріату ЦВК Наталія Ларіна.

Ларіна нагадала, що у своїй скарзі «Батьківщина» просить суд зупинити дію постанови ЦВК № 632 від 29 серпня про форму та текст виборчого бюлетеня, а також зобов'язати комісію не проводити жодних дій, направлених на друк бюлетенів.

Разом з тим, додала Ларіна, 9 червня 2012 року ЦВК вже уклав договір на виготовлення бюлетенів з державним підприємством Поліграфічний комбінат Україна. За її словами, закон встановлює суворі вимоги щодо захисту бюлетенів, і ПК Україна - єдине підприємство, яке може забезпечити такий друк. «Комісія вже отримала контрольний примірник бюлетеня для голосування в багатомандатному виборчому окрузі. ЦВК не має наміру укладати договори з іншими поліграфічними підприємствами», - сказала вона.

Ларіна нагадала, що на ЦВК покладено зобов'язання з виготовлення не тільки бюлетенів для голосування в багатомандатному, але і в 225 одномандатних округах, а це значний обсяг роботи. «ЦВК достатньо довго прораховував терміни, щоб встановити оптимальний час, щоб підписати цей договір і почати друк. Цей механізм уже почався, договір укладено, він виконується. Тому зараз накладення якихось заборон, скасування постанов може зупинити певні виборчі процедури», - додала вона

На думку ЦВК, якщо зупинити дію договору, ПК Україна може не встигнути в термін надрукувати бюлетені.

Нагадаємо, позиція ВО «Батьківщина» полягає в тому, що, відповідно до закону «Про вибори народних депутатів», в бюлетенях друкується перша п'ятірка, включена до виборчого списку партії на з'їзді, а не зареєстрована ЦВК. На думку представників опозиції, першу п'ятірку включити або виключити з виборчого списку може тільки з'їзд партії, а не ЦВК, тому прізвища Тимошенко і Луценка повинні бути надруковані в бюлетенях.

Читайте також:

Тимошенко не виключає, що парламентські вибори закінчаться новою революцією

Тимошенко вимагає для себе конфіденційності

Депутатам уріжуть передвиборчу агітацію з парламентської трибуни

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...