Топ Новини

У Центрвиборчкомі вважають, що рішенням про зарубіжні дільниці Конституційний суд обмежив права громадян

5 квітня 2012 в 12:20
Заступник голови Центрвиборчкому вважає, що питання голосування за кордоном у мажоритарних округах необхідно надалі врегулювати на законодавчому рівні.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна вважає, що рішення Конституційного суду про неконституційність положень закону "Про вибори народних депутатів", які відносять закордонні виборчі дільниці до одномандатних (мажоритарних) округів у Києві, фактично скасовує можливість голосування за кордоном у мажоритарних округах.

При цьому заступник голови ЦВК зазначила, що у неї виникла низка питань про співвідношення цього рішення КС з цілим рядом положень Конституції, зокрема, статтею 24 Основного закону, яка свідчить, що всі громадяни України мають рівні права і не можуть бути обмежені залежно місця знаходження.

Також вона зазначила, що суперечним є питання співвідношення рішення КС зі статтею 22 Конституції, згідно з якою, права і свободи громадян України гарантовані і не можуть бути обмежені.

"Згідно зі статтею 22 Конституції, виборче право громадян гарантовано і воно не може бути скасовано або обмежено. Але сталася така ситуація, коли це право обмежено", - зазначила вона.

Конституційний суд позбавив 400 тисяч закордонних українців права проголосувати за мажоритарників


Усенко-Чорна зазначила, що всі попередні рази, коли вибори Ради проходили у мажоритарних округах, громадяни України, які перебували за кордоном, брали участь у голосуванні, і таким чином, дане рішення КС ставить під сумнів легітимність результатів тих виборів.

Заступник голови Центрвиборчкому вважає, що питання голосування за кордоном у мажоритарних округах необхідно надалі врегулювати на законодавчому рівні.

Як повідомлялося, КС визнав неконституційним віднесення зарубіжних дільниць до мажоритарних округів Києва, визнавши, що дана норма закону спотворює результати волевиявлення жителів Києва і відповідно обмежує право кандидатів від цих округів бути обраними.

У Партії регіонів вже пообіцяли найближчим часом законодавчо врегулювати право виборців за кордоном голосувати в мажоритарних округах.

Відповідно до закону, ЦВК повинна ухвалити рішення про кількість одномандатних округів у кожному регіоні не пізніше 10 квітня.

Вибори в український парламент мають відбутися восени 2012 року. Вони пройдуть за змішаною системою — 50% депутатського корпусу буде обрана за партійними списками, 50% - у мажоритарних округах.

Читайте також:

Хорошковський прогнозує проблеми під час виборів у мажоритарних округах

Рада не буде перерозподіляти виборчі округи

«Батьківщина» і «Фронт змін» запропонували соратникам по опозиції 25 мажоритарних округів з 225

В Європі вважають вибори останнім тестом для України

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...