Топ Новини

У Центрвиборчкомі назвали марною відеофіксацію виборів

6 серпня 2012 в 14:33
У ЦВК, посилаючись на висновки головного науково-експертного управління апарату парламенту, відзначили, що відеофіксація буде марною.

Заступник голови Центрвиборчкому Андрій Магера вважає, що підписаний президентом Віктором Януковичем закон «Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів 28 жовтня 2012 року», згідно з яким на всіх виборчих дільницях країни повинні бути встановлені веб-камери, не буде марним для проведення виборів.

«Судячи з висновків головного науково-експертного управління апарату парламенту, який буквально розгромив цей законопроект, відеофіксація буде ще й марною. Але, не наша справа давати оцінки. Будемо виконувати», - сказав він.

Разом з тим, Магера зазначив, що введення відеофіксації лише ускладнить роботу комісії.

«До речі, в законі не прописана відповідальність комісії за відсутність відеозйомки... Максимум, що може бути - це скарга на роботу комісії, яку вже ми потім будемо розглядати і з'ясовувати, наскільки це могло вплинути на результат тощо», - підкреслив він .

Заступник голови ЦВК нагадав, що «виконавця всіх необхідних робіт буде призначати Кабмін, розподіляти фінансування також він, а ми повинні тільки прийняти постанову про затвердження технічного завдання, в якому будуть прописані вимоги до відеокамер і до фірми, яка буде це завдання здійснювати».

Як писало ZN.UA, на виборах до Верховної Ради українці не зможуть контролювати підрахунок голосів у режимі реального часу, незважаючи на те, що парламент прийняв закон про встановлення на всіх виборчих дільницях веб-камерами.

Закон про забезпечення прозорості виборів вводить різні формати роботи «системи відеоспостереження»: під час голосування йде трансляція, після його закінченням і до підписання протоколу підрахунку голосів — тільки запис.

Згідно з новим законом, відеоспостереження в режимі реального часу буде транслюватися на сайті, спеціально створеному. Ким, техзавдання, хто буде адмініструвати його роботу — пізніше все це має виписати Кабмін. Технічна сторона питання (що визначально для такого масштабного проекту) взагалі не відображена в законі. А деякі моменти повністю випали. Зокрема, в документі відсутня чітко сформульована норма про те, що, крім картинки, ми також зможемо чути процес голосування, і, відповідно, чи буде вестися аудіозапис.

Президент підписав цей закон 3 серпня.

Читайте також:

На виборах українцям покажуть в онлайні процес голосування, але не підрахунок голосів

Яценюк вважає, що веб-камерами на дільницях влада спробує залякати виборців

Глава ЦВК не хоче відеоспостереження на виборах: Ми не настільки багаті

Опозиція заважає Азарову провести «прозорі і демократичні» вибори

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...