Топ Новини

У Тернополі чорнобильці вийшли захищати свої права

26 квітня 2012 в 12:37
Чорнобильці вимагали не приймати законопроект №9127 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», який ліквідовує соціальні виплати дванадцятьом слабозахищеним верствам населення, що гарантовані Конституцією та законами України.
70.jpg
Роман Якель, zn.ua

У Тернополі у 26 річницю Чорнобильської трагедії декілька десятків представників чорнобильських організацій пікетували адміністративний будинок облдержадміністрації. Вони протестували проти політики уряду та Верховної Ради щодо скорочення розміру пенсій особам, які отримали каліцтво або захворювання, пов’язані з чорнобильською катастрофою.

Акцію підтримали ряд політичних партій – «Батьківщина», «Фронт змін», «Свобода», «Громадянська позиція».

«Внаслідок урядової постанови від 23 листопада 2011 року «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» чорнобильці не отримують надбавки до пенсій в розмірі 1000 грн. Ми боремося, щоб отримати ті пільгові пенсії іще за серпень-жовтень минулого року. Тепер пенсії більшості чорнобильців нашого району ледь перевищують 900 грн» - розповів кореспонденту ZN.UA голова страйкового комітету Чорткова Леся Герас.

Виповнюється 26 років від дня аварії на Чорнобильській АЕС

Чорнобильці вимагали скасувати згадану постанову Кабміну, а також не приймати законопроект №9127 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», який ліквідовує соціальні виплати дванадцятьом слабозахищеним верствам населення, що гарантовані Конституцією та законами України.

Дані вимоги підтримали депутати облради, які направили відповідне звернення до президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів.

«Чорнобильці не вимагають нереального. Вони хочуть лише виконання рішень багатьох судів, дотримання Конституції та законів України», - відзначив координатор акції депутат облради Степан Барна.

Читайте також:

Чорнобильці почнуть голодування, якщо Янукович не виконає їхніх вимог (фото)

Пільговики більше не зможуть відсудити в держави належні їм виплати в повному розмірі

Більше половини українців відчувають наслідки Чорнобильської катастрофи

Чорнобильцям дозволять самим обирати санаторії для лікування


Азаров і Тігіпко «сховали» в держбюджеті-2012 скасування пільг афганцям і чорнобильцям

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...