Топ Новини

У Росії ввели довічний термін за наркоторгівлю

2 березня 2012 в 13:43
Президент Росії узаконив довічне ув'язнення для наркоторговців. До довічного ув'язнення будуть засуджені особи, що здійснюють незаконне виробництво, збут або пересилання наркотиків і психотропних речовин в особливо великому розмірі, а також їх контрабанду, включаючи прекурсори.
shpric___650-430_znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Президент Росії Дмитро Медвєдєв підписав закон, що посилює покарання за незаконне виробництво, зберігання і збут наркотиків, психотропних речовин і прекурсорів.

Відповідно до закону, здійснення злочину з використанням наркотиків є обтяжуючою обставиною, а майно, отримане у результаті злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків, підлягає конфіскації. Закон також запроваджує більш докладну систему кваліфікації таких злочинів (значний, великий та особливо великий розмір), при цьому встановлюються більш суворі санкції. Так, за збут наркотиків в особливо великому розмірі максимальне покарання передбачається у вигляді довічного позбавлення волі, повідомляє прес-служби адміністрації президента РФ.

Відповідно до Конвенції ООН «Про боротьбу проти незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин» 1988 року вводиться підвищена відповідальність за збут наркотиків у виправних та освітніх установах, на об'єктах спорту, а також в місцях дозвілля.

Посилюється відповідальність за злочини у сфері обігу наркотиків, в тому числі за контрабанду прекурсорів. Крім того, Кодекс РФ про адміністративні правопорушення доповнюється статтею, що передбачає відповідальність фізичних осіб за незаконний оборот прекурсорів, якщо ці дії не мають складу кримінально караного діяння. В даний час така відповідальність встановлена лише стосовно юридичних осіб.

«З метою встановлення покарання, адекватного споживанню наркотиків без призначення лікаря у громадському місці, санкція частини 3 статті 20.20 КоАП РФ доповнюється таким видом покарання, як адміністративний арешт на термін до 15 діб», - йдеться у повідомленні прес-служби.

Низка змін, пов'язаних із підсудністю і підслідністю нових складів злочинів, вноситься до Кримінально-процесуального кодексу РФ.

Закон набуде чинності після закінчення 180 днів з дня його офіційного опублікування.

Читайте також:

Кабмін розширив перелік наркотичних засобів

Мексиканські вчені створили вакцину від героїнової залежності

Більшість українців ніколи не вживали наркотики, - соцопитування

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...