Топ Новини

У Росії вважають, що закон про мови в Україні допоможе російськомовним українцям підтримувати культурні зв'язки з історичною батьківщиною

17 серпня 2012 в 13:28
Росія "зацікавлена ​​у високому статусі російської мови, якою говорять і думають в Україні мільйони наших співвітчизників".

Депутати Державної думи Росії вітають ухвалення обласними парламентами України закону про присвоєння російській мові статусу регіональної. Тепер жителі України, які вважають російську мову рідною, зможуть отримувати освіту російською мовою, більш вільно використовувати її в повсякденному житті, підтримувати культурні зв'язки з історичною батьківщиною, вважають російські парламентарі.

Надання російській мові в Донецькій області статусу регіональної - довгоочікуване рішення, заявила координатор патріотичної платформи "Единой России", депутат Держдуми Ірина Ярова.

"Рішення, яке практично одноголосно підтримали депутати Донецької обласної ради, абсолютно відповідає інтересам жителів Донецької області, багаторічним традиціям", - сказала парламентарій. Воно справедливе по суті своїй і чесно відображає історичну даність, яка сформувалася за довгі роки, зазначила парламентарій.

Ярова повідомила, що сама більше дев'яти років навчалася у школі в Донецькій області.

"Сьогодні постійно підтримую зв'язок з тими, хто там живе. І можу з повною впевненістю сказати, що це довгоочікуване рішення. Воно дозволить повною мірою забезпечити не тільки свободу спілкування, а й, що дуже важливо, гармонізувати освітній процес, діяльність державних установ" , - зазначила депутат.

Як підкреслив перший заступник голови думського комітету у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Дмитро Саблін (ЕР), Росія "зацікавлена у високому статусі російської мови, якою говорять і думають в Україні мільйони наших співвітчизників".

На його думку, регіональний статус російської мови послужить додатковим імпульсом для розвитку російсько-українських відносин та інтеграційних процесів між країнами.

Саблін зазначив, що за даними перепису 2001 року рідною назвали російську мову практично третина жителів України. "І це офіційна інформація, соціологічні опитування дають ще більш високу цифру", - сказав парламентарій. Ще третина - ті, хто одночасно вважає рідною і російську, і українську, пояснив він.

"Таким чином, російською мовою користується дві третини населення країни, і вони мають право висловлювати свою думку своєю мовою", - вважає заступник голови комітету.

Він підкреслив, що рішення мовної проблеми відповідає, перш за все, інтересам людей, що проживають в Україні.

Крім того, подібна практика повністю відповідає загальновизнаним світовим нормам, сказав Саблін. Депутат навів у приклад Фінляндію, де проживають 5-7% румунів, вони мають право і говорити і використовувати свою рідну мову.

Нагадаємо, що за рішенням місцевої влади, російська мова вже стала регіональною у Донецькій області, Одесі та області, Севастополі, Запорізькій, Луганській та Дніпропетровській областях.

Читайте також:

Уболівальники під час матчу Україна-Чехія розгорнули гігантський банер «За мову до кінця» (фото, відео)

Російську мову оголосили регіональною в Донецькій області

На Банковій запевнили, що мовний закон не зробить ТБ виключно російськомовним

Тернопільська облрада оголосила закон про мови «поза законом»

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...