Топ Новини

У Росії посилили покарання за порушення на мітингах

8 червня 2012 в 17:06
Путін підписав закон про посилення покарання за порушення на мітингах. Порушникам порядку під час масових акцій загрожують великі штрафи. Опозиція нововведеннями незадоволена.
putin.jpg
ria.ru

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про посилення покарання за порушення на мітингах, що передбачає величезні штрафи організаторам та учасникам масових протестних акцій, незважаючи на невдоволення активістів, протистояння деяких депутатів і заяви правозахисників про неконституційність нових заходів.

"Російська газета" 9 червня опублікує підписані Путіним поправки, після чого вони набудуть чинності. Нова акція опозиції запланована на 12 червня.

Поправки в закон про мітинги і ходи були прийняті Держдумою 5 червня, після чого їх затвердила верхня палата - Рада Федерації.

Незгодні з новими правилами, які передбачають штрафи розміром з річну зарплату середнього росіянина, пояснювали поспіх з прийняттям закону з черговою акцією опозиції, що призначено на 12 червня.

Російські правозахисники звернули увагу на те, що грошові стягнення, яким за новим законом можуть бути піддані учасники мітингів, в середньому навіть вищі, ніж ті, якими обкладаються особи, які вчинили тяжкі злочини - наприклад, крадіжку, шахрайство або викрадення автомобіля.

 - У Москві 12 червня має намір провести черговий марш "За Росію без Путіна!"


За їх словами, поправки порушують базові принципи формування областей права, змішуючи кримінальний злочин та адміністративне правопорушення.

Крім того, юристи вказали на нереалістичність запитуваних сум штрафів для Росії: "Будь-яка санкція повинна бути реалістично здійсненною, особливо якщо це штраф. А в новому законі розміри санкцій такі, що вони нездійсненні виходячи з рівнів доходів у Росії", - сказав кандидат юридичних наук , співробітник незалежного експертно-правового ради Сергій Насонов, який проводив експертизу законопроекту.

Про те, що закон суперечить конституції говорив у доповіді, відправленій Путіну, і глава президентської ради з прав людини Михайло Федотов.

"Головний недолік закону полягає в тому, що він по суті передбачає криміналізацію процедури використання базового конституційного права - права збиратися мирно", - йдеться в експертному висновку ради.

Путін звернувся до зарубіжного досвіду, визнавши, що в новому законі немає більш жорстких заходів, ніж в аналогічних європейських законах.

Читайте також:

На мітингу проти Путіна в Москві затримали 436 осіб


У Москві затримали близько 30 опозиціонерів (відео)


Поліція розігнала табір опозиції в Москві (відео)

У Москві на «контрольну прогулянку» з письменниками вийшло до 15 тисяч осіб (відео)

За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...