Топ Новини

У Раді придумали спосіб обійти закон про регіональні мови

25 червня 2012 в 10:17
Опозиція внесла до парламенту декілька законопроектів, згідно з якими дія скандального закону про регіональні мови не буде поширюватися на російську.
_mova plakat.jpg
народного депутата Володимира Яворівського

У Верховній Раді зареєстровано три законопроекти, якими пропонується положення «Європейської хартії регіональних мов і мов меншин» не застосовувати до російської.

Так, депутат групи «Реформи заради майбутнього» (екс-бютівець) Павло Мовчан 22 червня зареєстрував законопроект про внесення змін до закону «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов нацменшин» (№ 10616-2).

Ним він пропонує застосовувати «Європейську хартію регіональних мов або міноритарних мов» до низки мов в Україні, але не до російської. (У чинному законодавстві мова йде про ратифікацію «Європейської хартії регіональних мов і мов меншин», в такому перекладі.)

Зокрема, Мовчан пропонує зафіксувати, що Україна буде застосовувати положення частини II і низку положень частини III Хартії «стосовно болгарської, гагаузької, кримськотатарської, молдавської, новогрецької, ромської, румунської та угорської мов».

- Парламентська більшість збирається прийняти скандальний закон про мови до канікул

У його проекті також зазначається, що Україна буде застосовувати низку положень частини III Хартії щодо української мови у Криму та ряду областей, а заходи, спрямовані на утвердження української мови як державної, «не вважаються такими, що перешкоджають чи створюють загрозу збереженню або розвитку мов», на які поширюються положення Хартії.

Раніше, 14 червня, депутат Володимир Яворівський вніс законопроект № 10616 про внесення змін до закону «Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин», за яким зазначені положення Хартії Україна виконуватиме «щодо гагаузької, ідиш, караїмської, кримськотатарської, кримчацької, ромської, румейської та урумської мов ».

В даному проекті закону також сказано, що «положення Хартії і цього Закону не можуть бути підставою для зміни передбаченого Конституцією України і законами України порядку визначення статусу мов та їхнього використання».

А 20 червня Борис Тарасюк вніс законопроект № 10616-1 про внесення змін до закону про ратифікацію Хартії, яким пропонує слова «застосовуються до мов таких національних меншин України» замінити словами «Україна буде застосовувати щодо мов»; слово «грецької» замінити словом «новогрецької»; слово «єврейської» замінити словом «ідиш»; слово «російської» виключити».

Як відомо, 5 червня Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про основи державної мовної політики» (№ 9073), внесений регіоналами Вадимом Колесніченком та Сергієм Ківаловим, який узгоджується з Європейською хартією регіональних мов та мов меншин.

Опозиціонери, ряд експертів і громадських активістів переконані, що цей законопроект розширює сферу офіційного застосування російської мови, практично прирівнюючи її до державної.

Читайте також:

Партія регіонів готова на радикальні дії заради мовного питання, - Єфремов

Кличко порадив опозиціонерам силоміць заблокувати мовний законопроект

Партія регіонів має намір вписати двомовність до Конституції

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...