Топ Новини

У Раді кожному депутату хочуть видати по комп'ютеру

14 січня 2011 в 12:26
Україна вивчає досвід Південної Кореї щодо впровадження системи «електронний парламент», повідомив депутат від Блоку Литвина Станіслав Довгий.

Україна вивчає досвід Південної Кореї щодо впровадження системи «електронний парламент», повідомив депутат від Блоку Литвина Станіслав Довгий.

«Система Національної Асамблеї Республіки Корея - одна з найкращих електронних систем у сьогоднішніх парламентах. Нам вдалося дослідити і вивчити, як працюють парламенти багатьох країн, і ми прийняли рішення використовувати в першу чергу досвід Республіки Корея», - сказав він.

За словами Довгого, після впровадження «електронного парламенту» законодавчий орган Кореї практично перейшов на безпаперову технологію роботи. «Депутати мають комп'ютер на робочому столі - можливість отримувати інформацію, законопроекти, працювати в базі даних парламенту. Контролюючи законодавчий процес таким чином, вони можуть вносити в електронному вигляді поправки та свої пропозиції до законопроектів. Це досвід, який, думаю, буде дуже корисний для парламенту України», - зазначив він.

Депутат додав, що парламент Кореї витратив на впровадження такої системи 74 мільйони доларів. «На сьогоднішній день, виходячи з того, що одне робоче місце в Україні буде майже в 2 рази дешевшим, а в парламенті Кореї 299 депутатів, ми оцінюємо це (впровадження аналогічної системи для Ради) приблизно у таку ж суму. Але це не означає, що всю цю суму потрібно витратити одразу. Буде кілька етапів протягом 2011-2015 років», - пояснив Довгий.

За словами депутата, перший етап впровадження «електронного парламенту» - заміна системи голосування - може пройти вже в липні-серпні 2011 року.

Він також підкреслив, що реалізація цієї ідеї вимагає внесення змін до закону «Про регламент Верховної Ради». За словами Довгого, «електронний парламент» не позбавляє депутатів можливості голосувати одночасно за кількох своїх колег. При цьому він відзначив, що відповідну проблему можна врегулювати на рівні регламенту, наприклад, шляхом скорочення часу, відведеного на голосування.

За матеріалами Сегодня

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...