Топ Новини

У понеділок в Україні офіційно стартує виборча кампанія

29 липня 2012 в 14:47
Партії та кандидати в одномандатних округах мають право почати передвиборну агітацію з наступного дня після реєстрації ЦВК. Де-факто агітація йде вже давно.
skrinka_vybory1.jpg
ngplus.com.ua

В Україні з 30 липня стартує виборча кампанія з виборів до Верховної Ради.

Вибори відбудуться 28 жовтня. Вони проводяться за змішаною системою - по 225 народних депутатів обираються за партійними списками та в мажоритарних округах. За мажоритаркою можна балотуватися або від партії, або шляхом самовисування. Прохідний бар'єр для партій за партійними списками на цих виборах становить 5%.

Останнього разу вибори до парламенту за змішаною системою проводилися у 2002 році, прохідний бар’єр тоді становив 4%.

На відміну від усіх попередніх парламентських виборів, кандидатів, які балотуються за мажоритаркою, реєструватиме ЦВК, а не окружні виборчі комісії. При цьому самовисуванці для подання документів до ЦВК мають прибути особисто - відповідно до закону, ЦВК реєструє кандидата, який балотується в одномандатному окрузі в порядку самовисування, за умови пред'явлення ним особисто паспорта або тимчасового посвідчення громадянина України.

Згідно з календарним планом основних організаційних заходів з підготовки та проведення виборів народних депутатів України 28 жовтня, розміщеним на сайті ЦВК, уже з 30 липня розпочнеться висунення кандидатів за партійними списками та в одномандатних округах, яке триватиме до 9 серпня.
 

Обов'язковою умовою для реєстрації кандидата-мажоритарника є внесення застави в сумі 13 тис. 224 грн, партійного списку - 2 млн 204 тис. грн.

Документи для реєстрації як партійних списків, так і кандидатів у мажоритарних округах мають бути подані до ЦВК не пізніше ніж 13 серпня, після чого ЦВК не пізніше, ніж на п'ятий день, має ухвалити рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації. Ще два дні надається на виправлення помилок і неточностей у документах, поданих для реєстрації кандидатів. Отже, реєстрація кандидатів у депутати має завершитися 20 серпня.

Партії та кандидати в одномандатних округах мають право розпочати передвиборну агітацію з наступного дня після реєстрації.

ЦВК створила 225 мажоритарних округів, причому їх нарізка дещо відрізняється від тієї, яка була у 2002 році. Також ЦВК створила 33 тис. 540 звичайних і спеціальних виборчих дільниць на території України та 114 зарубіжних дільниць у 77 країнах світу. На відміну від попередніх виборів створені округи та виборчі дільниці тепер діятимуть на постійній основі.

ЦВК має сформувати 225 окружних виборчих комісій до 26 серпня, а окружкоми, у свою чергу, сформують 33,5 тис. дільничних виборчих комісій до 26 вересня. До складу виборчих комісій обов'язково входять представники парламентських партій за наявності подань, і за результатами жеребкування - інших партій, чиї виборчі списки зареєструє ЦВК, а до складу дільничних комісій - ще й представники зареєстрованих кандидатів-мажоритарників.

Зарубіжні виборчі дільниці спочатку передбачалося рівномірно закріпити за округами на території Києва, але Конституційний Суд визнав цю норму неконституційною. ЦВК пропонувала врегулювати низку технічних моментів, зокрема питання формування та функціонування зарубіжних дільниць, шляхом внесення змін до закону, але парламент цього не зробив.

Передбачається, що ЦВК вирішить цю проблему шляхом прийняття відповідного роз'яснення, але голова ЦВК Володимир Шаповал уже заявив, що це буде порушенням, тому що такі питання вирішуються тільки в законодавчому порядку.

На проведення виборів у державному бюджеті передбачено 1,2 млрд грн. Однак практично перед самим початком виборчої кампанії парламентська більшість несподівано ухвалила закон про організацію відеоспостереження за виборами, що передбачає встановлення відеокамер на всіх виборчих дільницях, і виділила на ці цілі майже 1 млрд грн.

Президент закон щодо цього нововведення поки що не підписав.

Голосування з виборів народних депутатів відбудеться 28 жовтня, ЦВК має встановити офіційні результати виборів до 12 листопада й оприлюднити їх у газетах "Голос України" та "Урядовий кур'єр" не пізніше, ніж через п'ять днів після ухвалення рішення про результати голосування, тобто найпізніше 17 листопада.

Відповідно до чинного законодавства, у виборах не зможуть узяти участь лідер опозиції екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко та екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Міжнародні організації вважають кримінальні справи проти Ю.Тимошенко та Ю.Луценка політичними, й уже заявили, що парламентські вибори в Україні не буде визнано демократичними, якщо ці представники опозиції не братимуть у них участі.

За даними соціологічних опитувань, за партійними списками до парламенту проходять Партія регіонів, об'єднана опозиція "Батьківщина", партія "УДАР Віталія Кличка" та Комуністична партія України. Також мають шанси подолати 5-відсотковий бар'єр партія Наталії Королевської "Україна - Вперед!" і ВО "Свобода".

Чинна редакція Конституції не містить вимоги про обов'язкове входження народного депутата до фракції партії, за списком якої його обрано до парламенту.

Читайте також:

Опозиція заважає Азарову провести «прозорі і демократичні» вибори

У Центрвиборчкомі пообіцяли якісний виборчий процес


Завдання-максимум для Об'єднаної опозиції - 300 депутатських мандатів, - Гриценко


Центрвиборчком оголосив про старт виборчої кампанії з 30 липня

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...