Топ Новини

У Партії регіонів обіцяють виборцям зробити російську другою державною (ФОТО)

12 вересня 2012 в 14:03
Кримські регіонали вирішили, що для російської мови все ж мало регіонального статусу. Партія регіонів закликає кримчан голосувати за них, обіцяючи надати російській мові статус державної.
576979_3626821356473_486555258_n.jpg
facebook.com/profile.php?id=1452215322

У Криму з'явилися рекламні білборди Партії регіонів з обіцянкою зробити російську мову другою державною. «Російська мова - від регіональної до другої державної», - написано на рекламному щиті.

Як відомо, 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики, що вводить офіційну двомовність в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.


Статус регіональної російській мові вже надали Одеса, Запоріжжя, Севастополь, Харків, Луганськ, Миколаїв, Херсон і Дніпропетровськ, а також Одеська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Луганська, Харківська, Миколаївська і Дніпропетровська області.

Також статус регіональної отримала угорська мова в закарпатському місті Берегово.

- У Партії регіонів не хочуть підвищувати статус жодної мови, крім російської


У той же час, відразу після підписання закону про мови була створена група з його доопрацювання. Її очолила віце-прем'єр-міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова. До складу групи увійшли 42 учасники, які розділилися на дві підгрупи - під керівництвом екс-президента Леоніда Кравчука та ректора Київського національного Університету імені Шевченка Леоніда Губерського.

29 серпня вони схвалили новий варіант документа, який зберігає за українською мовою статус державної і містить заходи щодо її захисту.

- Янукович не впевнений, що мовний закон буде працювати в прийнятому вигляді


Положення документа не передбачають для мов нацменшин статусу регіональних, а лише окреслюють захисні механізми: члени територіальної громади, що використовують ту або іншу мову, мають право ініціювати «заходи, спрямовані на її захист», у разі, якщо на певній території проживає не менше 30% носіїв такої мови.
 

Читайте також:

Перший урок у львівських школах присвятять УПА


Уболівальники під час матчу Україна-Чехія розгорнули гігантський банер «За мову до кінця» (фото, відео)


Івано-Франківськ відмовився визнавати закон про мови

Тернопільська облрада оголосила закон про мови „поза законом“

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...