Топ Новини

У Партії регіонів не виключають, що закон про референдум може знищити Україну

29 листопада 2012 в 05:48
Наслідком дії закону "Про всеукраїнський референдум" може бути зникнення української держави, тому що на референдум, згідно з цим законом, може бути винесено будь-яке питання.
748237.jpg
obozrevatel.com

Після підписання президентом Віктором Януковичем закону «Про всеукраїнський референдум» держава Україна може зникнути. Про це заявив народний депутат (Партія регіонів), член моніторингового комітету ПАРЄ Сергій Головатий в ефірі «5 каналу».

«Після легалізації главою держави фальсифікату під назвою закон про референдум, наслідком може бути зникнення української держави, як незалежної. Тому що на референдум, згідно з цим законом, буде винесено будь-яке питання», - заявив Головатий.

За його словами, на сьогоднішній день держави Україна, як такої, не існує.

«Тому що в Україні немає інститутів влади, які б захищали державу Україна, як незалежну, які б забезпечували її демократичність, які б забезпечували дію Конституції», - пояснив він.

Раніше експерти висловлювали припущення, що українці можуть підтримати на референдумі вступ до Митного союзу з Росією.

Нагадаємо, 27 листопада президент Віктор Янукович підписав закон «Про всеукраїнський референдум», прийнятий парламентом 6 листопада.

Закон встановлює, що всеукраїнський референдум може проводитися на предмет схвалення нової редакції Конституції, внесення до неї змін, скасування або визнання нечинним закону про внесення змін до Конституції.

Окрім того, відтепер референдум може проводитися щодо зміни території України. Закон визначає правові засади, організацію та порядок проведення всеукраїнського референдуму.

Зокрема, він встановлює, що предметом референдуму можуть бути будь-які питання за винятком тих, щодо яких референдум не допускається згідно з Конституцією.

Відповідно до закону, на всеукраїнський референдум можуть виноситися декілька питань з однієї проблеми.

Закон встановлює, що президент України проголошує всеукраїнський референдум за народною ініціативою, якщо його ініційовано з додержанням встановлених у Конституції та законів вимог щодо організації і порядку проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою.

Суб'єктом призначення або проголошення всеукраїнського референдуму є президент і Верховна Рада. Суб'єктами ініціювання всеукраїнського референдуму є український народ і Верховна Рада у випадках і порядку, встановленому Конституцією та законами.

Відповідно до закону результати народного волевиявлення, висловлені на всеукраїнському референдумі, є обов'язковими.

Всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою, на вимогу не менш ніж 3 млн громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи за проведення такого референдуму зібрано не менш, ніж у 2/3 областей України, і не менше, ніж по 100 тис . підписів у кожній області.

Читайте також:

Опозиція не виключає, що Партія регіонів може прийняти нову Конституцію

Янукович підписав закон про всеукраїнський референдум

Закон про референдум спростить Януковичу процедуру переписування Конституції

Венеціанська комісія закликала Україну інтенсивніше переглядати Конституцію

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...