У Партії регіонів готові відтягувати вибори мера Києва, щоб не програти парламентські

19 травня 2012 в 18:10
На думку кураторів парламентської кампанії ПР, можлива перемога Попова у столиці дасть опозиції привід звинуватити Партію регіонів у фальсифікаціях, що вдарить по рейтингу партії влади напередодні виборів до Ради.
popov_09_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Всередині Партії регіонів конкурують дві лінії проведення виборчої кампанії у Києві. Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна» пише політичний оглядач Інна Ведерникова.

Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов у коментарі для ZN.UA раніше стверджував, що вибори повинні пройти не пізніше липня 2012 року.

Проте куратори парламентської кампанії ПР не підтримують такий крок, оскільки можлива перемога Попова дасть опозиції привід звинуватити Партію регіонів у фальсифікаціях, що вдарить по рейтингу партії влади напередодні виборів до Ради. Прихильники цієї лінії пропонують відтягувати дату виборів у столиці до 2013 року.

Попов, за зведеними даними соціологів на березень, має рейтинг 23%. Динаміка його рейтингу у порівнянні з основним опонентом Віталієм Кличком куди більш показова. Внутрішня соціологія регіоналів на сьогодні малює йому відрив від Кличка всього у три відсотки. Та й їх, на думку кураторів столичної кампанії з АП, можна надолужити, провівши вибори мера влітку, коли молодь, яка становить ядро електорату Кличка, вирушить на моря, зазначає автор.

Читайте: Київські вибори: варіанти шоу

Остання заява самого Попова ZN.UA, в принципі, підтверджує впевненість регіоналів у своїх столичних шансах. «Якщо я правильно розумію відповідні положення Основного та виборчого законів, чергові вибори міського голови столиці повинні відбутися не пізніше липня поточного 2012 року», - заявив глава КМДА.

З іншого боку, якої б ваги влада не намагалася надати столичній кампанії, відносно парламентської вона таки другорядна. «Тому і вибудовуватися повинна з урахуванням граничної безпеки для виборів до ВР», - вважають куратори парламентської кампанії регіоналів.

У них є побоювання, що як би ефектно Олександр Попов не підтягувався до рейтингової планки Кличка, висунення лідера «УДАРу» єдиним кандидатом в умовах об'єднання та активізації опозиції, а також обструкції з боку ЄС, може нанести ключовий удар по силам ПР як перед парламентськими виборами, так і під час них, відзначає автор статті.

Читайте: Попов: Вибори мера Києва повинні відбутися не пізніше липня

Участь Кличка у виборах мера в статусі єдиного кандидата переведе кампанію з русла «блискучий господарник» проти «видатного спортсмена» в русло опозиція проти влади. Що може активізувати аполітичні верстви населення столиці. Більше того, навіть фантастична перемога Попова не дуже вітається у парламентському штабі регіоналів, якщо вона відбудеться напередодні виборів до ВР.

На думку низки передбачливих людей у ПР, програш Кличка гарантує звинувачення у фальсифікаціях, які можуть сколихнути чергову хвилю негативу і також нанести серйозний удар по репутації партії влади як всередині країни, так і за її межами, пише оглядач.

Таким чином, у наявності всі ознаки того, що всередині регіоналів конкурують дві лінії проведення кампанії у столиці. І автори однієї з них ставлять глобальний успіх влади в повну залежність від двох складових - відтягування дати виборів у столиці будь-яку ціну до 2013 року (для чистоти парламентського експерименту) та усунення з київського поля Кличка, пише автор.

Подробиці читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Інни Ведерникової «Київські вибори: варіанти шоу».

Читайте також:

Попов за два місяці до виборів роздасть малозабезпеченим киянам 40 млн грн

Вибори мера Києва можуть не відбутися

«Батьківщина» підтримає Кличка, якщо він піде на вибори мера Києва

Захисники Андріївського узвозу вимагають відставки Попова

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...