У парламенті зареєстрували законопроект по декриміналізацію статі Тимошенко

17 вересня 2011 в 08:14
Лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк зареєстрував у Верховній Раді законопроект, який передбачає декриміналізацію дій щодо перевищення влади та службових повноважень, повідомляє прес-служба партії.
5_07_lucenko lutsenko_tymoshenko__34_web.jpg
ZN.UA

Проект закону «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо запровадження європейських стандартів у кримінальній юстиції) зареєстрований в парламенті 16 вересня 2011 року (№ 9165).

Законопроектом пропонується виключити з Кримінального кодексу статтю 365 «Перевищення влади або службових повноважень», оскільки вона є пережитком репресивного правозастосовчого механізму, що успішно застосовувався в Кримінальних кодексах УРСР 1927 та 1960 років. В більшості країнах англо-саксонської (Великобританія, США) та континентальної (Італія, Німеччина, Франція) систем права не передбачено такого складу злочину як «Перевищення влади або службових повноважень».

Крім того, ця стаття містить оціночні поняття та категорії, в ній відсутні обов’язкові ознаки суб’єктивної сторони злочину – корисливий мотив та мета. Це є основою для неправомірного тиску правоохоронних органів на осіб за їхніми політичними або громадськими переконаннями.

Автори законопроекту вважають, що Кримінальний кодекс містить достатньо положень, які дозволяють притягнути до відповідальності недобросовісних службовців, що зловживають своїм службовим становищем з власних корисливих мотивів.

Законопроектом пропонується внести зміни до ст. 191 Кримінального кодексу та доповнити його статтею 191-1 для розмежування відповідальності за привласнення й заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем та за розтрату чужого майна. Відповідальність за ці два злочини має бути різною та залежати від наявності чи відсутності корисливого мотиву.

Враховуючи ці зміни, мають бути закриті за відсутністю складу злочину справи за розтрату чужого майна, якщо відсутній корисливий мотив. Прикладом може бути кримінальна справа колишнього міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка.

Також у прикінцевих положеннях законопроекту пропонується перекваліфікувати підстави для притягнення до кримінальної відповідальності осіб за статтею 365 Кримінального кодексу, які ще не розглянуті судом. У разі відсутності в діяннях таких осіб інших складів злочину – закрити порушені кримінальні справи. Прикладом може бути кримінальна справа проти колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Особи, засуджені за статтею 365 КК, підлягають звільненню від покарання та вважатимуться такими, що не мають судимості за ці злочини. А ті, хто вже відбуває покарання, але має непогашену або не зняту судимість, вважатимуться такими, що судимості за вчинення цих злочинів не мають.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...