Топ Новини

У ПАРЄ вважають, що в Україні ще менше демократії, ніж у Росії

27 вересня 2012 в 09:21
В Україні катастрофічна ситуація зі свободою слова і демократією. На думку голови делегації спостерігачів від ПАРЄ Андреаса Гросса, сьогодні за тенденціями розвитку України виглядає гірше, ніж Росія.
PASE.jpg
1news.az

Україна за тенденціями демократичного розвитку має найгірший вид, ніж Росія. Таку думку висловив глава делегації спостерігачів від ПАРЄ Андреас Гросс.

За його словами, в Україні зараз немає масових демонстрацій, в той час як в Росії «протести стали індикатором пробудження громадянського суспільства». «Зараз там можна спостерігати чимало позитивних тенденцій розвитку, в той час як в Україні цього не відбувається», - вважає євродепутат.

«Сьогодні я бачу багато схожості з ситуацією часів Кучми, зокрема в питанні утисків свободи слова. Після революції багато хто вважав, що свободу слова неможливо обмежити, і тепер вона фактично зруйнована. В Україні спостерігається регрес в стані демократії, а в Росії все ж певний прогрес. На моє особисте переконання, Янукович сьогодні не стільки наслідує Путіна, скільки намагається побудувати власний клан - «Сім'ю» - і кланізувати всю українську політику. І це набагато гірше», - заявив Гросс.

«Ситуація з медіа в Україні катастрофічна, вона символізує, що ви рухаєтеся в неправильному напрямку. Найбільше вражають численні факти купівлі новин у ЗМІ, особливо на телебаченні. Всі великі приватні канали, за винятком ТВі (який стрімко втрачає свою аудиторію через закриття доступу до нього глядачів), належать олігархам, які визначають рівень демократії в медіа.

«У вас немає плюралізму в теле-і радіоефірі. Це підриває основи професійної журналістики і є, власне, її кінцем. У той же час судова гілка повністю підконтрольна владі. Враховуючи все це, ви можете думати, що вам потрібна нова демократична революція. Але, щоб зробити це, необхідно почекати років 25, щоб відбулася зміна поколінь, адже ви не можете робити революцію кожні 10 років», - підсумував Гросс.

Нагадаємо, раніше МЗС України заявив, що Україна апріорі не може бути недемократичною державою, бо в ній відбуваються конкурентні вибори, що вже є ознакою демократії.

Читайте також:

Freedom House: Влада України маніпулює інформацією в інтернеті

Україна опустилася у рейтингу свободи преси, — Freedom House

У рейтингу стану демократії Україна опинилася на рівні Замбії і Центральноафриканської Республіки

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...