Топ Новини

У МЗС переконані, що через не проведення саміту Україна-ЄС в цьому році "робити трагедію" ніхто не буде

16 жовтня 2012 в 14:44
Саміт Україна - ЄС пройде після того, як запрацює новообрана Рада, заявили в МЗС, але - навряд чи раніше середини грудня. Якщо ж провести до кінця року саміт не вдасться, то це "суто технічне питання з якого ніхто не буде робити трагедію".
euroflag_.jpg
kmu.gov.ua

У Міністерстві закордонних справ (МЗС) України впевнені, що саміт Україна-ЄС пройде в цьому році, після "формування в Україні основних інститутів влади" після завершення парламентських виборів. Водночас сам Євросоюз висуває низку інших, не менш важливих умов.

Як зазначив директор інформаційної політики МЗС Олег Волошин, саміт "повинен бути щорічним", і відповідно до попередніх домовленостей з ЄС "остаточні терміни його проведення" будуть визначатися за підсумками виборів у Раду, коли буде сформовано новий парламент, парламентську більшість і новий склад Кабміну .

Нагадаємо, в минулому 2011-му році була аналогічна ситуація з проведенням саміту, дата якого переносилася.

Відповідаючи на уточнююче питання, чи може саміт пройти не в цьому, а в наступному, 2013 році, Волошин відповів схвально: "Раніше початку грудня, очевидно, що Верховна Рада нового складу не збереться на перше засідання".

Він нагадав, що, після визначення нового складу Ради, потрібно додатковий час на формування парламентських комітетів, обрання керівництва Ради і формування уряду.

Крім того, уточнив Волошин, з середини грудня в Європі починаються різдвяні канікули.

"Якщо ми до цього періоду встигнемо, то буде одна історія, якщо ні, то це суто технічне питання, з якого, напевно, ніхто не буде робити трагедію", - сказав представник МЗС.

Водночас посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінскій сьогодні заявив, що проведення саміту Україна-ЄС буде залежати від низки умов, а не тільки від проведення чесних виборів. Наприклад, - від вирішення ситуації з політично мотивованим правосуддям і просування в реформуванні судової системи.

"Сьогодні рано говорити про точну дату проведення саміту Україна-ЄС, оскільки вся увага зараз зосереджена на майбутніх виборах в Україні", - уточнив Томбінскій.

"Не приймалося рішення ні з приводу непроведення саміту, ні з приводу його проведення ... Якщо з української сторони підуть позитивні сигнали, то у ЄС буде достатньо політичної волі, щоб незабаром провести саміт", - сказав він.

Голова представництва ЄС також висловив сподівання, що саміт відбудеться незабаром, хоча і нагадав, що до кінця року залишилося не так багато часу.

Читайте також:

Грищенко впевнений, що саміт Україна-ЄС відбудеться до кінця року


ЄС недостатньо чесних виборів в Україні для підписання угоди про асоціацію

У Єврокомісії підтвердили перенесення саміту Україна-ЄС на 2013 рік

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...