У МЗС не сумніваються, що саміт Україна-ЄС відбудеться, але дату назвати не можуть

20 листопада 2012 в 14:01
У зовнішньополітичному відомстві вважають, що в нинішніх умовах проведення саміту в 2012 році неможливе з технічних причин. Зокрема, в МЗС звернули увагу на те, що у даний час в ЄС очікують завершення формування нового українського парламенту.
MID_mzs_min_zakordonnih_sprav_web1.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У Міністерстві закордонних справ України переконані, що саміт Україна-ЄС обов'язково відбудеться, але вже не в 2012 році.

"Ми з датою визначимося пізніше, але у нас немає жодних сумнівів, що саміт відбудеться", - сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин на брифінгу 20 листопада у Києві.

Він зазначив, що в нинішніх умовах проведення саміту у 2012 році неможливе з технічних причин. Зокрема, Волошин звернув увагу на те, що в даний час в ЄС очікують завершення формування нового українського парламенту.

"Саміт - це не лише зустріч президента з керівниками ЄС, це дійсно діалог на рівні керівників держав, обговорення всього комплексу відносин", - зазначив він.

Волошин звернув увагу, що коли в Україні, за найбільш оптимістичним сценарієм, завершиться формування парламенту і, можливо, нового складу Кабінету міністрів, то в Європі розпочнеться вже період Різдвяних свят і ніхто ніяких заходів проводити там не буде, а потім вже в Україні почнуться Новорічні та Різдвяні свята.

- Саміт Україна-ЄС відбудеться «в будь-якому випадку», хоча Євросоюз і не поспішає його призначати


Дипломат також підкреслив, що саміт - це великий захід, який вимагає серйозної підготовки.

За його словами, в українському зовнішньополітичному відомстві не сумніваються в проведенні Саміту Україна-ЄС, але також вважають важливим, щоб він був наповнений конкретним змістом.

"Інше питання, що буде на цьому саміті, про що будуть говорити, які угоди будуть підписувати, і чи будуть взагалі підписувати", - додав Волошин.

За його словами, в Європейському союзі ніхто ніколи не говорив, що Саміт Україна-ЄС не відбудеться.

- Саміт Україна-ЄС перенесено на 2013 рік

"Тому, що це механізм діалогу, і від нього ніхто не відмовляється. Зараз черга проводити саміт на території ЄС, вони приймаюча сторона, вони, в принципі, повинні запропонувати нам дату проведення цього заходу", - вважає він.

Відзначимо, що до цього у Міністерстві закордонних справ (МЗС) України заявили, що впевнені у проведенні саміту Україна-ЄС у цьому році. Свою впевненість у МЗС обґрунтували тим, що саміт «має бути щорічним».

Згідно з діючою практикою, саміт ЄС-Україна проходить щорічно: один раз в ЄС, один раз в Україні. Останній відбувся 19 грудня 2011 року в Києві.

ZN.UA повідомляло раніше, що наступний саміт перенесено на 2013 рік з ініціативи ЄС через парламентські вибори. Зокрема, Євросоюз хоче дочекатися змін в українському політикумі у зв'язку з проведенням виборів і формуванням нової більшості в парламенті.

Читайте також:

Саміт Україна-ЄС перенесено на 2013 рік

Україна провалила план дій щодо Угоди про асоціацію з Євросоюзом


Меркель не бачить можливості підписати Угоду про асоціацію ЄС з Україною

У Євросоюзі сумніваються, що склад парламенту відбиває справжню волю українських виборців

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...