У МОЗ вважають, що суд над Тимошенко повинен прислухатися до німецьких лікарів

30 липня 2012 в 12:45
Заступник міністра медицини Раїса Моісеєнко вважає, що якщо Юлію Тимошенко не виписують з лікарні, значить у суді вона брати участь не може: «це саме по собі спочатку визначає можливість участі або неучасті у судовому засіданні». Вона сподівається, що суд прислухається до думки німецьких лікарів. Окрім того, заступник міністра підкреслила, що велика кількість різних зустрічей, які проводить Тимошенко, може негативно позначатися на ефективності лікування.
Моисеенко.jpg
kp.ua

Перший заступник міністра охорони здоров'я України, голова міжнародної медичної комісії Раїса Моісеєнко сподівається, що суд у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко прислухається до думки лікарів з берлінської клініки "Шаріте".

"За станом здоров'я пацієнтка залишається у стаціонарі, її ніхто не виписує на даний момент, а це саме по собі спочатку визначає можливість участі або неучасті в судовому засіданні. Що стосується інших питань, я думаю, що суд прийме до уваги і думку німецьких лікарів. Сьогодні це питання буде обговорюватися в Києві", - сказала Моісеєнко журналістам у понеділок біля ЦКЛ № 5 (Харків).

Вона також зазначила, що українські лікарі, які входять у міжнародну медичну комісію, і їхні німецькі колеги обговорили подальше лікування Тимошенко і "знайшли консенсус".

"Знайдений досить хороший консенсус, що стосується подальшого продовження реабілітаційної терапії на певний час. Який час - буде ще визначатися в залежності від тих схем реабілітації, які будуть прийняті німецькими лікарями, і які будуть виконуватися все-таки вже більшою мірою нашими українськими фахівцями" , - сказала Моісеєнко.

Вона підкреслила, що значна кількість різних зустрічей, які проводить Тимошенко, може негативно позначатися на ефективності лікування.

"Стаціонар передбачає, перш за все, охоронний медичний режим, тому коли величезна кількість відвідувань - гості, народні депутати, хтось з іноземних гостей - це дуже серйозне психологічне навантаження, навіть якщо, може, воно і позитивне. Але на сьогоднішній день все-таки ми теж знаходимося в абсолютно єдиному розумінні з німецькими лікарями, що стосується питання обмеження такого великого навантаження на пацієнтку", - сказала Моісеєнко.

У той же час вона не змогла відповісти на питання, наскільки ефективно просувається лікування іншої засудженої, госпіталізованої в ЦКЛ № 5 з Качанівської виправної колонії разом із Тимошенко.

"На сьогоднішній день обговорення з приводу даної пацієнтки не було, тому що німецькі лікарі її не лікують і міжнародна комісія теж не уповноважена її лікувати. Вона знаходиться тут, наскільки мені відомо", - сказала Моісеєнко.

Як повідомлялося, лікарі з берлінської клініки "Шаріте" просять забезпечити період спокою для Тимошенко, яка проходить курс лікування в харківській лікарні, до 8 тижнів.

"Ми зараз звертаємося з дуже наполегливим проханням отримати на термін до 8 тижнів період спокою для проведення ефективного лікування. Ми просимо уникати зараз нових стресових ситуацій, які могли б погіршити вже досягнуті результати лікування", - сказав глава клініки "Шаріте" Карл Макс Айнхойпль журналістам в понеділок після огляду екс-прем'єра.

Він сказав, що вони їдуть на зустріч з міністром охорони здоров'я України Раїсою Богатирьовою і звернуться до неї з цим проханням.

Читайте також:

Центрвиборчком ухвалить рішення щодо Тимошенко і Луценка після надходження документів

Німецькі лікарі попросили забезпечити період спокою для Тимошенко на 8 тижнів

Тимошенко пообіцяла опір у випадку примусової доставки до суду

Фракцію «БЮТ-Батьківщина» залишив ще один депутат

Засудження Тимошенко — результат особистої помсти Януковича, вважає президент Європейської народної партії

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...