Топ Новини

У Москві після ліквідації Об'єднання українців створили Український конгрес Росії

27 травня 2012 в 08:03
Після ліквідації Верховним судом Росії Об'єднання українців Росії 26 травня в Москві ухвалено рішення про створення Українського конгресу Росії.
23_08_den_flagukraine_nezavisimost__flaga_23_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

26 травня в Москві ухвалено рішення про створення Українського конгресу Росії (УКР) - всеросійської організації української громади в РФ.

Головою правління УКР обрано Любов Дяченко. За неї віддали свої голоси 11 делегатів.

У роботі засідання брали участь керівники та члени українських регіональних організацій РФ і Москви. Водночас до прийняття рішень було визначено 37 делегатів - керівники (або уповноважені ними представники) регіональних організацій.

Керувати УКР буде правління з 13 осіб. Крім того, визначено лічильно-ревізійну комісію УКР

Протягом трьох місяців учасники засідання мають зібрати необхідні документи з регіональних відділень, створених у більш ніж половині суб'єктів РФ, для подачі їх до органів реєстрації РФ.

Як повідомлялося, 18 травня Верховний суд Росії ухвалив рішення про ліквідацію Об'єднання українців Росії та виключення його з Єдиного державного реєстру юридичних осіб.

27 січня 2010 рішенням Верховного суду РФ була остаточно ліквідована Федеральна національно-культурна автономія українців Росії (ФНКА УР), яка існувала з 27 березня 1998 року. Позов Мін'юсту РФ базувався на скарзі активіста фонду «Батьківщина» Журавльова, який заявляв, що ФНКА УР «веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і виливає негатив на Росію».

29 лютого 2012 для запобігання створення невідомими особами нової ФНКА УР в Москві відбувся установчий з'їзд зі створення Федеральної української національно-культурної автономії (ФУНКА), яка повинна замінити ФНКА УР.

Читайте також:

Москва ліквідує Об'єднання українців Росії

МЗС звинуватив Росію в упередженому ставленні до української діаспори

МЗС РФ заперечує тиск на українські організації в Росії

У Росії готуються до посилення русифікації України

Азаров у Москві побачив бажання Путіна і Медведєва вирішувати газове питання

Предметні переговори по газу з Росією продовжаться тільки після оцінки ГТС

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...