Топ Новини

У Міносвіти заявили, що не скорочували час на вивчення української, а навпаки збільшили

5 липня 2011 в 16:33
У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту заявляють, що кількість годин на вивчення української мови в школах з вивченням російської чи іншої мови національної меншини збільшено на одну годину в 1-м і 2-му класах і на дві години в 3-м і 4-му класах.
tabachnik_83.JPG
Андрій Товстиженко, DT.UA

"Сьогодні, 5 липня, в мережі Інтернет поширилися відверто «притягнуті за вуха» висновки «експертів» від освіти, у яких Міністерство звинувачують у скороченні кількості годин, відведених на вивчення державної мови в молодших класах", - йдеться в заяві, поширеній прес-службою відомства.

"Хочеться зауважити, що сьогоднішні "експерти", які вчора самі складали чинні навчальні плани, мабуть, раніше не вважали українську мову "потужним інструментом розвитку особистості", оскільки штучно зменшили години на її вивчення в школах, які додатково вивчають російську або іншу мову національних меншин, на цілих шість годин. У нових навчальних планах міністерство відновило норму - 28, а не 22 години", - підкреслили у заяві.

У міністерстві також відзначили, що при порівнянні базових навчальних планів зразка 2005 (чинна редакція) і 2011 р. можна зазначити, що загальна кількість годин на освітню галузь "Мови і літератури" не змінилася - 35 годин. Навчальні години в типових навчальних планах були розподілені між предметами наступним чином: у школах з навчанням українською мовою українській мові відведено 28 годин, на іноземну мову 7 годин.

"Водночас при складанні робочого навчального плану навчальні заклади можуть використовувати додаткові години на посилення обов'язкової складової, в тому числі і на вивчення української мови", - додали у відомстві.
 

Крім того, заступник міністра Борис Жебровський зазначив: «Виникає одне питання: якими джерелами користувалися «експерти», роблячи свої висновки? Якщо вони хочуть знати правдиву інформацію, то хай звертаються до сайту Міносвіти. А якщо з ранку до вечора сидіти і шукати промахи і недоліки Міністерства, бо за це платять гроші - то треба ж щось знаходити, це було б корисно. Але коли не знаходять - то вигадують. Все залежить від настрою і фантазії «експертів».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...