У Львові до історичного «підручника Табачника» випустять додаток для місцевих школярів

19 липня 2011 в 11:25
У Львові з початку навчального року з'явиться окрема книга-додаток до офіційного Підручника з історії для 10-11 класів.
_650-430-znua.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це 19 липня повідомив історик, викладач НУ «Львівська політехніка» та депутат Львівської міськради Богдан Галайко, який входить до робочої групи зі створення цієї книги. Він повідомив, що причиною для цього послужили «новації» міністра освіти Дмитра Табачника в офіційній книзі.

«Для нас важливі події ХХ століття, яке саме і демонструє боротьбу українського народу за державність України, - сказав Богдан Галайко. - Це не підручник з історії, це, скоріше, книга для читання. Є юридичні тонкощі для введення книги у школи. На ній має бути гриф міністерства, тому доведеться якось обходити стороною всі ці речі ... »

На думку львівського депутата з офіційних підручників з історії для 10-11 класів прибрали події, вивчення яких виховує у дітей патріотизм.

«Міністерство витягує з офіційного підручника важливі теми або зводить їх до одного речення, а саме Голодомор, битву під Крутами, Січових Стрільців, національно-визвольну боротьбу 1920-50 рр. ... Навіть фотографію Романа Шухевича забрали, щоб діти взагалі не мали поняття про це. Ми ж намагаємося доповнити офіційний підручник цими темами. Окрім того, ми намагаємося пояснити набагато ширше, що таке Друга світова війна. Ми не виходимо за рамки навчальної програми. Вчені зараз дописують свої теми, і в кінці серпня ми їх ще раз проговоримо з вчителями історії. Книга вийде 1 вересня», - сказав Богдан Галайко.

Деякі депутати подали запит до міністерства, щоб ознайомитися з книжкою, але так її і не отримали, адже, як сказав Богдан Галайко, вийде вона 1 вересня.

Раніше ZN.UA повідомляло, що 1 вересня учні у школах отримають новий підручник з історії, в якому відновлять термін «Велика вітчизняна війна». Також у новому підручнику буде докладно описано національний партизанський рух.

«Був радянський партизанський рух, скільки там брало участь людей, і яких втрат він завдав гітлерівцям. І був націоналістичний партизанський рух, скільки в ньому брало участь людей, і яких він завдав втрат гітлерівцям. Яких втрат завдав радянським військам - про це навряд чи буде в підручнику», - розповідав про новий підручник Дмитро Табачник.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...