Топ Новини

У Латвії лікарі відмовляються лікувати росіян

14 січня 2011 в 12:23
У Латвії розгорівся черговий скандал на національному грунті. Керівник лікарні міста Віляне і член правлячої латвійської партії «Громадянський союз» Юріс Відіньш заявив, що відмовляється лікувати тих, хто просить його говорити російською, або у кого є на тілі татуювання «СРСР».

У Латвії розгорівся черговий скандал на національному грунті. Керівник лікарні міста Віляне і член правлячої латвійської партії «Громадянський союз» Юріс Відіньш заявив, що відмовляється лікувати тих, хто просить його говорити російською, або у кого є на тілі татуювання «СРСР».

Таких пацієнтів Відіньш вважає «російськими шовіністами». Їх він буде приймати тільки в тому випадку, якщо знадобиться термінова операція.

«Мені абсолютно ясно, що «російським шовіністам» я в лікуванні відмовлю, за винятком випадку, коли необхідна термінова операція, тому що інакше це загрожує кримінальною відповідальністю», - сказав Відіньш.

На його думку, те, що російські лікарі приймають пацієнтів-громадян Латвії, і при цьому не знають латвійської мови - є проявом дискримінації по відношенню до його співвітчизникам. Тепер Відіньшу загрожує виключення з «Громадянського союзу».

Раніше без партквитка залишився інший лікар, Айварс Слуціс. У листуванні з головою МЗС Латвії він заявив, що не зміг би однаково лікувати латишів і вихідців з Росії.

У свою чергу, президент Латвії Валдіс Затлерс назвав заяви Відіньша неприйнятними. "Висловлювання Відіньша ганьблять професію лікаря і білий халат", - сказав Затлерс.

На його думку, подібні висловлювання повинна оцінити Комісія з етики при Латвійському Товаристві лікарів.

«По-моєму, це явне порушення етики. У нашому середовищі ніколи не було подібних висловлювань», - заявив Затлерс.

Міністр охорони здоров'я Латвії Юріс Барздіньш також вважає неприйнятними висловлювання Юріса Відіньша.

«У демократичному суспільстві кожен має право на свою особисту думку з будь-якого питання, проте в законодавстві дуже чітко вказані межі, які не можна переступати. Ніякі забобони не можуть вплинути на надання медичної допомоги - медикам заборонене будь-яке ставлення до пацієнтів», - сказав Барздіньш.

Відзначимо, державною мовою в країні є латиська, російська має статус іноземної. З моменту розвалу Радянського Союзу, керівництво країни веде системну політику, спрямовану проти російськомовного населення.

Нагадаємо, Латвія - не перша країна, яка відмовляє в медичних послугах особам, які нагадують про СРСР. Так, у німецькому місті Падеборн лікар відмовився оперувати 36-річного пацієнта, на плечах якого була нацистське татуювання, що зображає орла, який стискає в пазурах вінок зі свастикою.

За матеріалами ТСН

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...